Anasayfa » Politika » “YA HEP BERABER, YA HİÇBİRİMİZ”

“YA HEP BERABER, YA HİÇBİRİMİZ”

Geçtiğimiz günlerde, 1. Olağanüstü Kongresini Binnaz Karakaya Spor Salonu’nda gerçekleştiren Halkların Demokratik Partisi (HDP) Bodrum İlçe Örgütü , Gezi Olayları nedeni ile basın aracılığı ile bir açıklama yaptı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Bodrum İlçe Örgütü’nün 1. Olağanüstü Kongresinde eş başkanlığa iki kadın seçilmişti. Belgin Koç ve Ethem Aydınlık, Bodrum’da zor koşullar altında siyaset yaptıklarını söyleyerek,  “Bugün bu görevi devralacak eş başkan arkadaşlarımızı bulamıyoruz çünkü onlar zindandalar” demişti. HDP Bodrum İlçe Örgütü’nün basın açıklaması şöyle:

BASIN AÇIKLAMASI – 31 Mayıs 2016

 

Basına ve Kamuoyuna,

Her yaştan, her görüşten milyonlarca yurttaşın AKP iktidarının baskı düzenine karşı isyan bayrağını çekip sokağa çıktığı Gezi direnişinin üzerinden 3 yıl geçti. Binlerce kişinin sokağa çıkmasının ardında ortak bir endişe ve ses vardı ” Yeni bir yaşam mümkün”. Tüm farklılıklarımızla bir arada durulabileceğini, özgür bir yaşam ve demokrasi temelinde toplanılabileceğini ve beraber mücadele edilebileceğini gösterdi.

7 haziran seçim sonuçları bu empati ve dayanışma halinin en önemli göstergesi olmuştur. Bu durum iktidar açısından korku vericiydi ve ciddi bir şiddet ortamı yaratıldı.

İktidar medyayı da yanına alarak; hukuk da benim, adalet de benim, ben istersem sizi öldürürüm faillerinizi de yargılamam diyerek toplumu tehdit altına almış durumda. Bir yanda bombalar ve savaş var. Cizre, Sur, Nusaybin yok ediliyor hem de gözümüzün önünde.29 Mayıs akşamı Roboskili köylülerin yine yeniden bombalanması ve yaşanan can kayıpları şiddetin boyutlarının nereye vardığının örneğidir. İktidar genç, yaşlı, çocuk, kadın demeden öldürmeye devam ediyor.

Toplum üzerinde yaratılmaya çalışılan bu gerici, faşist milliyetçilik akımına karşı durarak hep beraber direnmekten başka bir çözüm yoktur. Umudu asla kaybetmeden ısrarla barışı ve demokrasiyi savunmak zorundayız. Tüm renklerimizle farklı görüşlerimizle demokratik ve özgür bir ülke inşa etmek tek çıkar yoldur.

Ya hep beraber ya hiçbirimiz!

HDP Bodrum İlçe Örgütü

Eşbaşkanlar: Belgin Koç – Fulya Erdoğan

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.