Anasayfa » Kültür - Sanat » “YAĞMURLARDA YIKANSAM”

“YAĞMURLARDA YIKANSAM”

Kadın sorunları temalı ve ödüllü film “Yağmurlarda Yıkansam”  gösterimde.

17 nisan Pazartesi akşamı saat 19:00’da düzenlenen kokteylin ardından, saat  20.00’de Herodot Kültür Merkezi bu kez, bir kadın yönetmenin filmine ev sahipliği yapıyor. Organizasyon sorumlusu Nurcan Alper “Gülten Taranç’ın ifade ettiği gibi sinemamızda kadın yeterince anlatılmamakta, her geçen gün medya organlarında ve televizyonda kadına şiddeti destekleyici ürünler bilinçaltımızı kirletmektedir. Bu amaçla yola çıkarak,  Gülten Taranç’ın ödüllü  Yağmurlarda Yıkansam filmini Bodrum’ taşıdık.  Organizasyon gelirimiz,  Bodrum Sağlık Vakfı Engelli Çocuklarımız’a bağışlanacaktır. Tüm Bodrum halkını davet ediyor ve desteklerinizi bekliyoruz.” dedi.

Biletler Oasis İmge Kitapevinde satılacak olup, fiyatı 10 Lira.

Gülten Taranç’ın 53. Uluslararası Antalya Film Festivali’nin ‘Rengahenk’ seçkisinde yer alan ve festivalden İzleyici ödülüyle dönen dram türü Yağmurlarda Yıkansam , kadına olan şiddeti şiddet sahnelerine yer vermeden anlatmayı hedefliyor. Yağmurlarda Yıkansam bir kadın cinayetinde geride kalıp o acıyı yüklenenin gözünden durumu ortaya koyuyor. Annesi babası tarafından öldürülen Gamze’nin hikayesini işleyen film, geride kalanların mağduriyeti, hüznü ve acısını gözler önüne seriyor.

Bu yıl Arnavutluk’ta yapılan Balkan Film Food Festivali’nde En İyi Film, Barcelona International Film Festivali’nde Altın Aslan ödülü kazanan filmin başrollerini Murat ErgürEngin BenliYeliz Tozan ve Müge Ulusoy üstleniyor. 

Annesini kaybettikten sonra büyük bir boşluk yaşayan Gamze, artık Hale ismini almış olan, otuzlu yaşlarının ortasındaki bir kadındır. Sevgilisi Engin’in yaptığı sürpriz evlenme teklifiyle, sıkı sıkıya kapattığı geçmişinin kapılarını aralamaya başlar. Hale yavaş yavaş geçmişiyle yüzleştikçe, çocukluğu Gamze ile yüzleşecektir…

 

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.