Anasayfa » Güncel » YALIKAVAK’TA NELER OLUYOR???

YALIKAVAK’TA NELER OLUYOR???

Hürriyet Gazetesi Yazarlarından Selahattin Duman’ın 22.11.2015 tarihli köşe yazısındaki iddialara göre, Yalıkavak’ta “Devletten izinliyiz” diyen kişilerden  esnafa namaz baskısı…

Selahattin Duman’ın “Ne öpsün elimi ne kırsın belimi” adlı köşe yazısının son paragrafında verdiği bilgileri aynen aktarıyoruz:

“Alın, size bir alamet de Bodrum Yalıkavak’tan. Sakallı cüppeli on kadar avare türemiş, ezan saatlerinde ortaya çıkıp esnafı namaza zorluyorlar. “Siz kimsiniz?” diye kafa tutan çıktı mı, “Devletten izinliyiz” cevabını veriyorlar. Bodrum mülki amirlerinin, emniyet paşalarının bundan ne kadar haberi var, bilmiyorum. Bildiğim esnafın endişeli olduğu. Nereden mi biliyorum? Kime denk geldiysem bana “Devletten izinli olabilirler mi”  diye sormalarından. İstediğin kadar böyle şey olmaz de. Maçta duydukları o şoke edici ıslık, şimdi kulaklarının dibinde çalıyor.”

http://sosyal.hurriyet.com.tr/yazar/selahattin-duman_522/ne-opsun-elimi-ne-kirsin-belimi_40017116

BİR BAŞKA İDDİA DA SOSYAL MEDYADAN

Sosyal Medyada yer alan bir diğer iddia da şöyle “Yaklaşık iki hafta önce Turgutreis Yönunden Bitez’e doğru araba kullanirken yolun sağ tarafinda 15′-20 kişi gördüm, bavullarını sürukleyerek kavşağa doğru sıra olmuş yürüyorlardı. Göğüs hizasında sakalları ve tarikat mensubu gibi bir tarz kıyafetleri ile dikkatimi çektiler. Ne yalan söyleyeyim ürperttiler de. Bodrum’da karşılaşılacak manzara değil. Eşle ve de dostla konuştumsa da tedirginliğimi paylaşan olmadı. Fakat bir hafta sonra bir nedenle bu şahısların Yakacık Camii’ne yerleştiğini bizzat Yakacık Muhtarından öğrendik. Muhtar emniyetle ve Bodrum Müftüsüyle konusuyor. “Biliyoruz önemli değil “diyorlar.
Bu gün alttaki Selahattin Duman yazısını okuyunca neden geldiklerini anladım. Yalıkavak’ta esnafa camiye gitmeleri baskısı yapiyor ” Devletten izinliyiz ” diyorlarmış. Bu izinin nasıl bir izin olduğunu merak ediyorum. Bodrumlu arkadaşlara duyurulur.”

Bodrumaktif olarak, yetkili mercilerle görüşerek, doğru bilgiyi aktarmaya devam edeceğiz…

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.