Anasayfa » Çevre » YANGIN SÖNDÜRÜLEMEDİ

YANGIN SÖNDÜRÜLEMEDİ

İslamhaneleri’nden başlayarak, Akyarlar, Karaincir, Bağla’ya kadar sıçrayan yangın, şu saatlerde Yahşi’ye kadar gelmiş bulunuyor. Yangına müdahele çalışmaları devam ediyor.

Makilik alanda sabah saatlerinde başlayan yangın, yaklaşık  120 hektarlık alanın  kül olmasına neden oldu. Yangın yerleşim yerlerine doğru ilerlerken vatandaşlar korku dolu anlar yaşadı. Yangın alnındaki yerleşim yeri sakinleri yangını söndürmek için canhıraş bir şekilde çalışırken, turistler yangını görüntüleme derdine düştü.

Yangın, havadan ve karadan yapılan tüm müdahalelere rağmen bir türlü kontrol altına alınamadı.Yangın söndürme ekiplerine Bodrum AKUT ve Muğla 911 Arama Kurtarma ekipleri de destek veriyor.

Muğla il sınırları içerisinde 11 farklı noktada yangın çıkması nedeniyle öğle saatlerine kadar yangın söndürme çalışmalarına havadan destek veren ekipler, Kavaklıdere ilçesinde başlayan orman yangınına müdahale etmek üzere Bodrum’dan çekildi. Karadan ise çok sayıda insan ve araçla Muğla Büyükşehir itfaiyesi ve Orman yangın söndürme ekipleri müdahalede bulunuyor.

Bir anda büyüyen yangın gün içerisinde bölgedeki yazlık konutlara doğru ilerlerken vatandaşlar büyük panik yaşadı. Karaincir sitesine yaklaşan yangın siteye 50 metre kala yangın söndürüldü. Batı Tur ve Beyazşehir tatil sitelerinin dibine kadar ilerleyen yangında sitelerin sınırında bulunan depolarda küçük çaplı hasarlar oluştu. Yangının sitelere sıçrama tehlikesi ortaya çıkınca bazı tatilcilerin evlerini boşalttığı öğrenildi. Edinilen ilk bilgilere göre gün içerisinde yaklaşık 120 hektarlık alanın yandığı öğrenildi.

1689177

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.