Anasayfa » Kültür - Sanat » YARIN HÜRRİYET’LE MOZELEYE ÜCRETSİZ SAHİP OLUN

YARIN HÜRRİYET’LE MOZELEYE ÜCRETSİZ SAHİP OLUN

Kral Mausoleus (Mozoles) Anıt Mezarı’nın maketi, ilçede Hürriyet gazetesi içinde yarın (pazar) halka ücretsiz verilecek.

Bodrum’da 1993’ten beri faaliyet gösteren Akdeniz Ülkeleri Akademisi Vakfı tarafından hazırlanan projeye, Hürriyet gazetesi destek verdi.

Bodrum’da 1993’de kurulan; kurucu üyeleri arasında Yiğit Gülöksüz, Fikri Sağlar ve Lale Aytaman’ın da bulunduğu Akdeniz Ülkeleri Akademisi Vakfı, faaliyetlerini sürdürüyor. Bodrum Belediye Başkanı CHP’li Mehmet Kocadon’un danışmanı Özay Kartal’ın başkanlığını yaptığı yönetimde, profesyonel tur rehberi Semih Adıyaman, sualtı arkeoloğu Doç. Dr. Harun Özdaş, mimar Dilek Ertem, işadamı İbrahim Atalay, profesyonel fotoğraf sanatçısı Oğuz Hamza, Bodrum Belediyesi Halkla İlişkiler Yöneticisi Filiz Uygun bulunuyor. ANIT MEZAR MAKETİ DAĞITILACAK Bodrum’un tarihini ve kültürünü 7’den 70’e anlatmak için bilim adamları, tarihçiler ve arkeologlar öncülüğünde bir dizi açık oturum, panel ve okullarda eğitim çalışmaları düzenleyeceklerini belirten Vakıf Başkanı Kartal, “İlk olarak yarın (pazar) Kral Mozoles Mezarı Anıtı ve bilgileri içeren maketi, 12 bin adet olarak Bodrum’da dağıtacağız. Maket kes yapıştır yöntemiyle yapılacak. Kral Mozoles’in anıt mezarı, bu sayede Hürriyet gazetesi ile birlikte ücretsiz olarak her evin köşesinde yerini alacak” dedi.

HÜRRİYET’TEN DESTEK

Hürriyet Gazetesi Ege Bölge Temsilcisi Deniz Sipahi ise “Yayın gurubu olarak sadece Bodrum değil ülkemizin her yerinde kültür, sanat tarih ve spor gibi toplum açısından yararlı bilgileri içeren etkinliklere her zaman destek verdik; vermeyi sürdüreceğiz. Dünyanın 7 harikasından Kral Mozoles’in Anıt Mezarı’nın tanıtımı ne yazık ki tahmin edilen ve olması gereken yerde değil. Bu nedenle vakfın yaptığı çalışmalara destek veriyoruz. Hürriyet gazetesi olarak daha öncede buna benzer birçok kültür ve tarih etkinliğine destek verdik” dedi.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.