Anasayfa » Politika » “YAŞAMI SAVUNMAK, BARIŞI SAVUNMAKTIR.”

“YAŞAMI SAVUNMAK, BARIŞI SAVUNMAKTIR.”

Eğitim-sen Bodrum Temsilciliği yöneticileri, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeni ile gazetecilerle Trafo’da  kahvaltıda biraraya geldiler.

10 Aralık Çalışan Gazeteciler Gününde, Eğitimsen Bodrum Şubesi de çalışan gazetecileri unutmayarak, kahvaltıda karşılıklı mesleki sorunlar ve Türkiye’de son günlerde yaşanan gelişmelere ilişkin sohbet ettiler.

eğitimsen

KESK’e bağlı Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-sen) yönetim kurulu üyelerinden Ali Asker Suludere, Bodrum’daki temsilcilikleri hakkında şu bilgileri verdi:

ÜYE SAYIMIZ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

“Yarımadamızda 1500 eğitim çalışanı var. Sendika olarak da, bizden başka üç sendika daha var. 1 Kasım seçimlerinden sonra, iktidar yanlısı sendikaların üye sayısında artışolduğunu biliyoruz. Buna rağmen 250 civarında üyemiz var. Son günlerde bu sayımızda artışlar bekliyoruz. Çok yakında da, Bodrum’da ilk kez temsilciliğimizin bir yeri olacak. Açılış hazırlıkları içindeyiz”

YAŞAMI SAVUNMAK- BARIŞI SAVUNMAKTIR

Ali Asker Suludere, sıklıkla sendikaların siyasete karıştıklarına dair eleştiriler yapıldığını söyleyerek “bundan daha doğal bir şey olabilir mi. Emek mücadelesi siyasi mücadeledir zaten. Ülkenin siyasi yapısından, toplumsal huzursuzluklardan elbette öncelikle emekçiler etkilenir. Sadece maddi sorunlar mı bizleri ilgilendirecek yani. Barış ve huzur ortamındaki gelişmeler, sıkıntılar ülkedeki emekçilerin de sıkıntısıdır. Ülkedeki çatışma ortamında, işbarışı da bozulacaktır elbette. Ülkenimizin sorunlarına duyarlı olmalı, barıştan yana tavır almalı, yaşam hakkını savunmalıyız. Genel merkezimiz de, yerelde de hepimiz; bilimsel, demokratik, laik eğitimi savunuıyor, emek mücadelesine karşı olan her girişimin karşısında oluyor ve vicdanlı kararlar alınmasını isteyerek, içsavaşa doğru gidilen bir süreçte ‘yaşamı savunmak-barışı savunmak’tır diyoruz”

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.