Anasayfa » Ekonomi » YATÇILARIN VERGİ ORANI DÜŞECEK

YATÇILARIN VERGİ ORANI DÜŞECEK

TÜRSAB Yeniden sloganıyla kuruma başkan adayı olan Firuz Bağlıkaya, Marmaris’in ardından Bodrum’da acentecilerle bir araya geldi. Katılımcılara seslenen Bağlıkaya, acentelere kazanç sağlayacak projelerden bahsetti.

Bodrum Ramada Otel’de düzenlenen buluşmaya, yönetim kurulu adayları Mehmet Ersoy, Orhan Sancar, Nebil Çelebi ile Lemar Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Levent Güner, Bodrum Bölgesel Yürütme Kurulu (BYK) Başkanı Sevinç Gökbel ve Şahabettin Bollukçu da katıldı.

YATÇILARIN VERGİ ORANI DÜŞECEK

Yatçılık ve mavi tur sorunlarına değinen Bağlıkaya, yatçılar için gerekli yasal düzenlemelerin yapılarak vergi oranının yüzde 18’den yüzde 8’e düşürülerek sektörün dünya ile rekabet etmesinin sağlanacağını ifade etti. Online ev kiralama sitelerinin yarattığı kayıpların da konuşulduğu gecede sitelerin yarattığı haksız rekabet ortamı, kayıt dışı ekonomi ve güvenlik zafiyeti konularına değinilerek, bunlara kararlılıkla mücadele edilmesi gerekliliğine dikkat çekildi.

293-17001107102015ACENTELER BELGESİNİ TÜRSAB’A SATABİLECEK

Konuşmasının devamında, Firuz Bağlıkaya, “Bizim birinci vazifemiz acentelerin daha çok iş yapması ancak iş yapamayan acenteler de belgelerini geri satabilecek. Yapılacak yasal düzenleme ile birlikte acentecilik faaliyetlerinde sıkıntı yaşayan her acenteciden 38 bin TL’ye belgesi geri alınacak böylece acentecinin cebine 38 bin TL konmuş olacak.” değerlendirmesini yaptı.

TÜRSAB Yeniden Platformu üyeleri toplantının devamında Bodrum Yat Yarışları için güçlü sponsorluk anlaşmaları yapılacağı ve tanıtım faaliyetleri gerçekleştirileceğini ifade etti. Acente temsilcilerinin de söz aldığı gecede temsilciler; mevcut yönetime ilişkin eleştirilerini dile getirdiler. Toplantıya katılan isimlerden eski BYK Başkanı Nasih Demir’de TÜRSAB Yeniden Platformu’na destek mesajı verdi.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.