Anasayfa » Kültür - Sanat » “YAZ KIŞ BODRUM’DA SAHNE AÇMAK”

“YAZ KIŞ BODRUM’DA SAHNE AÇMAK”

Muğla Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü öğrencileriyle ” Bodrum Deneme Sahnesi ” tiyatro grubu oluşturan Nejat İşler , öğrencilerinin “Beyaz Yalanlar” adlı  oyununu izledi..

Önceki akşam Bodrum Belediyesi Heredot Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyuna Bodrumlular yoğun ilgi gösterdi. İstanbul Şehir Tiyatroları yönetmenlerinden Arif Akkaya’nın yönetmenliğini, Ümit Ertemiz’in teknik yönetmenliğini yaptığı oyunda Beldem Şengül, Bilgesu Gökçearslan, Burçin Yel, Serkan sesli ve Simge Ece Çağlar sahne aldı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerine 1 yıldır eğitim eğitim veren Nejat İşler, öğrencilerini yakından takip etti.

Yaşamını Bodrum’da sürdüren ve Gümüşlük Gençlikspor’un başkanlığını da yapan ünlü oyuncu Nejat İşler, oyun öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı. “Geçen sonbahardan bu yana Muğla Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesindeki öğrencilerimizle birlikte çalışmalara devam ediyoruz” diyen İşler konuşmasına şöyle devam etti:

“Uzun süre bir oyun bulmaya çalıştık. Sonra uygun bir oyun bulduk ve Acıbadem Hastanesinin desteği ile onların konferans salonunda çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Şimdi de Bodrum Belediyesinin desteği ile burada oyunumuzu oynuyoruz. Amacımız, Bodrum’da kış aylarında da sahne açan bir tiyatro grubuna sahip olmak ve Bodrum’da yaz kış sahne açmak” diye konuştu.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.