Anasayfa » Ekonomi » YENİ BAŞKAN KARACALAR “DAR BOĞAZI AŞMAYA ÇALIŞACAĞIZ”

YENİ BAŞKAN KARACALAR “DAR BOĞAZI AŞMAYA ÇALIŞACAĞIZ”

Dünya turizm profesyonellerinin örgütü SKAL Bodrum’un yeni başkanı Doğan Holding’in işletmecisi olduğu Bodrum Marina’nın Müdürü Ömer Karacalar.
Yaklaşık 89 ülkede, 500 kulüp ve 17.000 üye ile temsil edilen, bünyesinde uluslararası seyahat ve turizm endüstrisindeki tüm sektörlerin  üst düzey yöneticileri olan Uluslarararası Skal Dernekleri Federasyonu üyesi Bodrum Scal Kulübü’nün dönem başkanı Arya Yatçılık yönetim kurulu üyesi Hasan Karadeniz, bayrağı Bodrum Marina Müdürü Ömer Karacalar’a Doria Otel’de düzenlenen törenle teslim etti.
unnamed1991 yılında kurulan Bodrum Skal Kulübün ilk başkanı Mümtaz Göktepe’nin de katıldığı toplantıya, geçmiş dönem başkanlarının yanı sıra, Türkiye Skal Federasyonu dönem başkanı Can Akşit de katılarak, 32 yaşındaki en genç ve yeni üye Ali  Can’a  üyelik yemini ettirerek rozetini taktı. Böylece Bodrum Scal’ın 62 profosyonel turizmci üyesi oldu.
“İKİ “DÖNEM BAŞKAN TÜRKİYE’DENDİ”
hasankaradeniz1Görevi  Ömer Karacalar’a devreden Hasan Karadeniz , Bodrum Skal’ın faaliyetleri hakkında özetle şu bilgileri verdi: “Haftada bir gün biraraya geliyoruz.  Faaliyetlerimiz arasında, kişisel gelişim, denizlerde dolaşım, zeytinyağı geçmişi ve üretimi, Arkeolog Adnan Diler Hoca’nın kazılar hakkında bilgilendirmesi, o haftanın gündemdeki turizmle ilgili konuları, sosyal sorumluluklarımız, mesela Kıyıkışlacık’taki bir okulun gereksinimlerinin temini gibi yöresel çabalarımız ele alınıyor. Türkiye genelinde 17 kulübümüz var. Onlarla da Türkiye’de turizmin gelişimi üzerine toplantılarımız oluyor. Her yıl da uluslarası yapılan toplantılara katılıyoruz. Türkiye’nin önemli bir yeri var federasyonda. İki dönem başkanlığı Türkiye yaptı. Hülya Aslantaş ve Salih Çene Uluslararası Skal Başkanı idi.
KARACALAR “DAR BOĞAZI AŞMAYA ÇALIŞACAĞIZ”
ÖMERKARACA
Bodrum Skal’ın yeni dönem başkanı Ömer Karacalar devir teslimin ardından “İç pazara yönelik çalışmalar yapacağız. Bu krizi nasıl aşarız diye yeni fikirler oluşturacağız. Ve bunu tüm üyelerimiz ile birlikte yapacağız. Hedefimizi iyi tespit edip, bu dar boğazı aşmaya çalışcağız” diyerek, yeni yönetime de başarılar diledi.
toplu
Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.