Anasayfa » Güncel » YENİ BODRUM DEVLET HASTANESİ MÜJDELENDİ…

YENİ BODRUM DEVLET HASTANESİ MÜJDELENDİ…

150 yataklı yeni Bodrum Devlet Hastanesi’nin inşası için çalışmalar başlatıldı.

Muğla Milletvekilleri Hasan Özyer ve Nihat Öztürk’ün girişimleriyle yapılacak olan yeni hastane hakkında yazılı bir açıklama yayınlandı.

Açıklamada “Bodrum Devlet Hastanesi mevcut arsası, inşaat alanı sınırlarına ulaştığı için genişleyememekte ve yeni blok inşaatı yapılamamaktadır. Bu sebeple yeni bina yapımı için arsa araştırılmış olup, Konacık Beldesi’nde bulunan 680, 681, 684 parsellerin kadastro çalışmaları yapılarak hazine adına tescil ettirilmiş ve tek parsel haline getirilerek oluşturulan 167 ada 2 parselde kayıtlı 49 bin 945,01 metrekare büyüklüğündeki taşınmazın Sağlık Bakanlığı’na tahsisi sağlanmıştır. Sağlık Bakanlığı’nca yeni hastane binası projelendirilmiş olup, proje bilgilerine göre hastane yaklaşık 6 bin 200 metrekarelik oturum alanına sahiptir. Hastanenin kapalı alanı 27 bin 025, 72 metrekaredir” denildi.

Muğla Milletvekilleri Özyer ve Öztürk; Bodrum Devlet Hastanesi’nin onayı için Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile Bakanlık yetkililerine teşekkür ederek, en modern sağlık hizmetlerinin sunulması için çalışmalarına devam edeceklerini belirttiler.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.