Anasayfa » Güncel » “YENİ HASTANE İÇİN KAZMA KÜREKLİ TOPLANTI YAPACAĞIZ”

“YENİ HASTANE İÇİN KAZMA KÜREKLİ TOPLANTI YAPACAĞIZ”

Bodrum AK Parti İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp, basın mensuplarının “bu kaçıncı basın toplantısı, yirminci oldu. Artık okurlarımız da bıktı bu haberlerden. Gerçekten başlayacak mı inşaat” şeklindeki sorularını yanıtladı.

Ak Parti Bodrum İlçe Binası’nda yapılan basın toplantısının konusu, yeni yapılacak olan Bodrum Devlet Hastanesi idi.  Geçtiğimiz yıllarda ve özellikle seçim süreçlerinde sıklıkla gündeme gelen ve AK Parti’nin basın açıklamalarında yer alan hastane yapımı için, toplantıya katılan basın mensuplarının ” bu son mudur “şeklindeki sorularına, İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp “bundan sonraki toplantımız hastanenin temel atmasında, kazma küreklerle olacaktır. İnşaatın bitmesi için öngörülen süre ise iki yıldır.” dedi.  

İHALE 15 OCAK 2016’DA…

Demiralp’in basın açıklaması şöyle:

“‘Yaklaşık iki yıldır beklenen yeni Bodrum Devlet hastanesi ihalesi 15 Ocak 2016 tarihinde yapılacak.

Sağlık bakanlığınca yeni hastane binası projelendirilmiştir. 6200 m2 oturma alanına sahip olan hastanenin kapalı alanı 27.025,72 m2’dir. Konacık mahallesinde 680,681,684 parselde kadastro çalışmaları yapılmış ve hazine adına tescil ettirilmiştir. Tek parsel haline getirilen taşınmaz,167 ada 2 parselde kayıtlı 49.945.01 m2 büyüklüğündedir ve Sağlık Bakanlığı’na tahsisi sağlanmıştır.

Yeni Bodrum Devlet hastanesi 150 yataklı modern ve çağımız standartlarına uygun olarak projelendirilmiştir. İçinde banyo ve lavabosu bulunan tekli ve iki kişilik odalar halinde inşa edilecek olan hastane, modern ameliyathanesi, yeni poliklinikleri, yoğun bakım üniteleri ile Bodrumda yaşayan ve turizm mevsiminde Bodrumu tercih eden yerli ve yabancı turiste hizmet verecektir.

16 Kasım 2014’ de Kongremize katılıp hastane projesini hayata geçireceği sözünü veren Sağlık Bakanımız Sn. Mehmet Müezzinoğlu’na Muğla Milletvekillerimiz Sn. Hasan Özyer ve Sn. Nihat Öztürk’e bu konuda emeği geçen herkese bir Bodrumlu olarak teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.”

 

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.