Anasayfa » Çevre » “YENİ SİT DÜZENLEMESİNDEN MUĞLA’YI ÇIKARDIK”

“YENİ SİT DÜZENLEMESİNDEN MUĞLA’YI ÇIKARDIK”

AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk yaptığı basın toplantısında, referandumun yanı sıra önemli yerel sorunlara değinerek, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

YENİ SİT DÜZENLEMESİNDEN MUĞLA’YI ÇIKARDIK

AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, Bodrum İlçe Örgütü’nde yaptığı toplantıda, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yürüttüğü sit alanlarının yapılandırılması çalışmasında yaptığımız girişimler neticesinde Muğla Bölgesi’ni bu çalışmalardan çıkarılmasını sağladık diyen Öztürk, “Muğla da, Bodrum da SİT alanlarının yapılandırılması ile ilgili çalışmaların dışında kalacak. Sanki onaylanmış, her şey bitmiş gibi konuşmalar oluyor. Diğer bölgeleri, İzmir ya da bir başka yer bilemem. Ben zaten bu konuda bir kaç defa açıklama yapmıştım, biz hiç bir yerin betonlaşmasını istemiyoruz. O proje rafa kalkmıştır” dedi

AK Parti Bodrum İlçe Başkanlık Binasında yapılan basın toplantısında açılış konuşmasını yapan AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Macit Gündoğdu Muğla AK Parti Milletvekili Nihat Öztürk ile Bodrum’da yürüttükleri çalışmalardan bahsederek şunları söyledi:

“Sayın Milletvekilimiz, hem katıldığı otum sayısı hem de bölgede yürüttüğü çalışmalar nedeniyle şu anda parlementonun en çalışkan mlletvekilidir. Sayın milletvekilimizle iki gündür Bodrum’da şoför esnafının özellikle büyükşehir belediyesi ile aralarındaki sorunları konuştuk. Bodrum Denizciler Derneğinde denizcilerimizle ve bölgedeki çevre sorunları hakkında konuştuk. Bugünde toplantının ardından muhtarlarımız ile bir araya geleceğiz.”

MAVİ TUR ÖNCELİKLİ KONU

Bodrum’da arıtma tesislerinin çalıştırılamaması, derin deşarj yoluyla atıkların denize boşaltılması çok önemli bir konu olduğunu ifade ederek söze başlayan Nihat Öztürk, İlçe Başkanımın ve arkadaşlarla Bodrum Denizciler Derneğindeki arkadaşlarla konuştuk. Mavi yolculuğun başladığı Bodrum’un Gökova Körfezinin daha fazla kirletilmemesi için gerçekten acil önlem alınması gereken birçok konu var. Denizin kirlenmesi artık bir şikayet konusunu geçmiş. Bu tip konulara özellikle dikkat çekmemiz gerekiyor. Bu konu hakkında altyapı çalışmaları yapması gerekenler belli. Bölgede çevrenin korunması için elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu belirtmek istiyoruz.” dedi.

 

Nihat Öztürk konuşmasına şöyle devam etti:

EVET KONUSUNDA ŞÜPHEMİZ YOK

Biz yeni bir şey icat etmiyoruz, bizim esas günden konumuz referandum diyen Öztürk “Biz milletimizin seçme hakkını arttırıyoruz. Milletimiz artık bir günde hem milletvekillerini hem de Cumhurbaşkanını seçecek. Referandumdan  ‘evet’ çıkacaktır bizim bu konuda şüphemiz yok. Vatandaşımız iki şeye evet diyecek. Birincisi yasamayı yapacak milletvekillerini, ikincisi kendi Cumhurbaşkanını ve dolayısıyla bakanlar kurulunu seçecek.

TEK ADAM DEĞİL TEK MİLLET, TEK DEVLET

Tek adam vurgusu yapılıyor ama durum bu değil. Oylama tek millet tek devlet oylamasıdır. Vatandaşlarımız özellikle bu konuda yanlış bilgilendiriliyor. Meseleyi çok basite indirgeyenler doğru konuşmuyor. Her şeye Recep Tayyip Erdoğan üzerinden bakıyorlar. Bu sistemle 30-40 yıl başbakanlık yapabilirsiniz ama yeni sistemde 5+5 10 yıldan fazla yapamazsın. Zaten ilk beş yıl içinde millete hizmet edememişsen gidersin. Buradan nasıl diktatörlük çıkarıyorlar anlamak mümkün değil. Anayasa değişikliğinde Cumhurbaşkanının da yargılanmasının önü açılıyor. Şuanda ki sistemde vatana ihanet dışında yargılama yapılamıyor.

ÇIKAN SONUÇ BAŞIMIZIN TACIDIR

Bizim 80 milyon kardeşimiz var. Evet diyende olacak Hayır diyenlerde olacak. Bizim kimseye söz söyleme lüksümüz yok başkalarının da yok. Bizim nasıl ‘hayır’ diyorlar diye toplumu bölme hakkımız yoksa başkalarının da ‘evet’ diyorlar diye yanlış yapıyorlarmış gibi gösterilmesine tahammülümüz yok. 16 Nisan’da Allah izin verirse bir referandum yapacağız ve burada da milletimiz evet veya hayır oyunu kullanacak. Çıkan her sonuç bizim başımızın tacıdır. Başkalarının dediği gibi “Yüzde 99 çıksa da biz bunu tanımıyoruz” demek çok yanlıştır. Bu bir rejim değişikliği değildir tam tersine bir sistem değişikliğidir. Bizim ne Cumhuriyetle, ne Cumhuriyet değerleriyle ne de başkalarının sosyal yaşantılarıyla bir sorunumuz var. Muğla yaptığımız anketlerde, yüzde elliye yakın bir sonuç çıkacağını görüyoruz. Ben yüzde ellinin de üzerine çıkacağına inanıyorum.

“Sayın Milletvekilimiz, hem katıldığı otum sayısı hem de bölgede yürüttüğü çalışmalar nedeniyle şu anda parlementonun en çalışkan mlletvekilidir. Sayın milletvekilimizle iki gündür Bodrum’da şoför esnafının özellikle büyükşehir belediyesi ile aralarındaki sorunları konuştuk. Bodrum Denizciler Derneğinde denizcilerimizle ve bölgedeki çevre sorunları hakkında konuştuk. Bugünde toplantının ardından muhtarlarımız ile bir araya geleceğiz.”

Bodrum Ak Parti İlçe binasında gerçekleşen toplantıya; AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, Bodrum İlçe Başkanı Macit Gündoğdu, Yönetim Kurulu Üyelerinden Mustafa Uslu, Ömer Özmen, Cumhur Kısa, Yener Çelik, Yalçın Akbaş, Ahmet Özkan, Fetan Özbek, Yeşim Avcı, Mehmet Tire, Kadın Kolları Başkanı Fatoş Eraslan ve partililer katıldı.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.