Anasayfa » Spor » “YERE DÜŞEN KARDEŞİNİN ELİNDEN TUT”

“YERE DÜŞEN KARDEŞİNİN ELİNDEN TUT”

Göztepe Futbol Okulu tarafından yürütülen sosyal sorumluluk projesi kapsamında, maddi durumu iyi olmayan çocuklar için çalışma başlatıldı.

Yaşamının büyük bölümünü Bodrum‘da geçiren oyuncu Kaan Çakır’ın da destek verdiği “Çocuklar İzmariti Değil, Yere Düşen Kardeşini Tutsun” projesi kapsamında ilçedeki okulları gezen futbol okulu yetkilileri, futbol oynamayı seven çocukları tespit etti.

cocuklar-izmariti-degil-yere-dusen-kardesini-6574517_b

“Yerde yanan izmariti görüp de ağzına götüreceğine, yeşil sahaya gelsiler”

Göztepe Futbol Okulu antrenörlerinden Emrah Çatak, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçede kenar mahallelerde yaşayan ailelerin çocuklarını futbolla buluşturmak istediklerini söyledi. Çatak, şöyle konuştu: “Bodrum’da bizim de kenar mahallelerimiz var, bizim de imkanı olmayan çocuklarımız var. Okullara girerek yönetimle görüştük, muhtarlarla kaymakamlık ve belediyeyle görüştük. ‘Bizi imkanı olmayan çocuklarla buluşturur musunuz’ dedik. Biz bu çocuklar, yerde yanan izmariti görüp de ağzına götüreceğine, yeşil sahaya gelsin, yere düşen kardeşinin elinden tutsun ve yeşil sahalarda top oynamaya başlasınlar istedik. İleride belki de futbolcu olacaklar, belki de bir meslek edinecekler.”

kaan-cakir-105693Kendi çocuğunu da futbol okuluna gönderdiğini söyleyen oyuncu Kaan Çakır ise, “Çocuğun, sanatın, sporun olduğu her yerde olmam gerektiğini düşünen bir insanım. Bu işin içinde her zaman olacağım” diye konuştu.

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.