Anasayfa » Çevre » YEŞİLLENDİRİYOR, ASFALTLIYOR

YEŞİLLENDİRİYOR, ASFALTLIYOR

Bodrum Belediyesi, Yarımada’nın muhtelif yerlerinde yeşillendirme ve asfaltlama çalışması yapıyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince, Bodrum merkezinde uzun zamandır devam eden çiçeklendirme çalışmalarına bir yenisi eklendi. Neyzen Tevfik Caddesi üzerinde devam eden çalışmalarda, Ketya adı verilen bitkiden 1450 adet dikim gerçekleştirildi.

Bodrum genelinde yapılan dikim çalışmalarında çeşitli mevsimsel çiçekler ve kalıcı bitkiler yaz boyunca Bodrum’un sokak ve caddelerini renklendirdi. Sonbaharın gelmesiyle de yenileme çalışmaları yapılan sokak ve caddelerde, kalıcı bitkilerin dikimine başlandı.

Çiçek ve bitki dikiminin yaz boyunca yapıldığını bildiren yetkililer, tüm yarımadada çalışmaların sonbaharda da devam edeceğini belirtiyor.

Bodrum’un Mumcular Mahallesinde bulunan, restoranların yoğunlukta olduğu sokakta 43 yıl sonra asfaltlama çalışması yapıldı. Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından ön hazırlıkları tamamlanan yol, sıcak asfalt ile kaplandı. Çalışma yaklaşık 500 metrelik bir alanda gerçekleşti.Ekipler ayrıca Pınarlıbelen Kum Köy Mezarlığı’nın yoluna da sıcak asfalt döktü. Mezarlığa giden yolun toprak ve taşlık olması sebebiyle 2 kilometrelik alan sıcak asfalt ile kaplandı.

Pınarlıbelen’de yapılan bu yol bakım çalışmasında, toplamda, 600 ton sıcak asfalt kullanıldı.

Yetkiler, asfaltlama çalışmalarının hız kesmeden devam edeceğini belirtti.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.