Anasayfa » Güncel » “YILDIZ GİBİ KAYDI”

“YILDIZ GİBİ KAYDI”

Bodrum’un renkli simalarından, çevresinde sevgi ve saygıyla anılan Salih Evin (71) tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Uzun yıllardır Bodrum’da yaşamakta olan Salih Evin, yine uzun bir zamandır hastalıkla mücadele ediyordu. Denizli’de tedavi gördüğü hastanede, dün ağırlaşması üzerine yoğun bakıma alınan Evin kurtarılamayarak hayata veda etti. Eşi Sonia ile birlikte, birçok Bodrumlu’nun tanıdığı “Salih Abi”, 2014 yılında yayınlanan “İki Kara Bir Ada” adlı kitabında özgeçmişini anlatırken, öğrencilik yıllarından “bu öğrencilik, edebiyatımızın büyük ustası Kemal Tahir’in rahleyi tedrisinde onu dinleyerek ve tabii en önemlisi kesintisiz 47 yıllık kocalık ve babalık yaparak, hatta bir ara da, büyük oğlu Sinan’la eşzamanlı olarak, Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü’nde lisansüstü Osmanlı Tarihi çalışarak da devam etti” diye bahsediyor.

Ve devam ediyor: “Ayrıca, her Türk gibi, TC’nin çeşitli Mahkeme salonlarında davacı, davalı veya şahit olarak, “Ceberrut Devlet”le itişip kakışarak ve tabii ki bu arada geçinmek için de çeşitli sanayiler ve ticari ilerle uğraşarak hayat okulunda da devam etti, hala ediyor”   “Kendinden, ailesinden ve arkadaşlarından memnun ve evrenle barışık olarak yaşamına ve öğremine devam ediyor, noktayı koyana kadar da devam edecek”

Noktayı koydu ama dostları da taziye ilanlarında O’na doyamadıklarını şu sözlerle ifade ediyorlar.

“Sen’den öğrenecek daha çok şey , dinleyecek daha çok şiir , aşılacak daha çok dalga, atılacak daha çok kahkaha vardı Sevgili Dost…Yıldız gibi kaydın ellerimizden.”

İki oğlu ve dört torunu olan Salih Evin, 28.10.2015 Çarşamba Günü Urla İskele Cami’nde kılınacak öğle namazının ardından, Urla Güvendik Mezarlığı’nda sonsuzluğa uğurlanıyor. Sevenlerine, ailesine sabırlar diliyoruz.

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.