Anasayfa » Kültür - Sanat » YİNE BODRUM, YİNE DANS, YİNE BODRUMDANS…

YİNE BODRUM, YİNE DANS, YİNE BODRUMDANS…

Bodrum Dans Kulübü Modern Dans bölümü öğrencileri, Marmara Kolejinin Konacıkta yapımı tamamlanan ve bu yıl hizmete giren konferans salonunda velileri için muhteşem bir gösteri sundular.

BDK bünyesinde iki yıl önce başlatılan Modern Dans bölümünde  eğitim gören minik ve genç dansçılar velileri için hazırladıkları gösteri ile salondaki herkesi büyülediler.

Birçok velinin gözyaşlarını tutamadığı gösteriyi üç yüz kişi izledi. Öğrenci velileri ve yakın akrabalarının katıldığı izleyici grubu sık sık alkışlarla minik dansçılara moral verdiler.

Beş grubun  sunduğu yaklaşık yirmi farklı gösteride minik dansçılar esneklik, ritm, senkron, müzik ve dans uyumu becerilerini başarıyla sergilediler.

Gösterinin sonunda konuşma yapan Bodrum Dans Kulübü başkanı Fatih Özvezneci şunları söyledi:

Öncelikle Marmara Koleji salonunu, gösterimizde kullanma fırsatını bize verdikleri için Kolej yetkililerine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Geçtiğimiz yıl başladığımız modern dans kurslarımızda oldukça fazla yol katettik. Bu yıl Ukrayna’da The Challange yarışmasında kazandığımız  üçüncülük ödülü de başarılarımızın uluslararası boyutu oldu.

Bir yılda bu başarıyı elde eden dansçılarımızın 2-3 yıl sonraki başarılarını tahmin bile edemiyorum. Gelecek hafta yine aynı grubun farklı koreografilerinden oluşan bir gösterimiz daha olacak. Onun ardından Ocak ayının sonlarına doğru 18. kuruluş yıldönümümüzde Bodrum Dans Kulübü’nün 16 farklı branşından yaklaşık 400 kişinin katılacağı gecede tüm bölümlerimizin hazırladıkları gösterileri  izleme şansı elde edeceksiniz.

Antrenörümüz Alyonka Burlakova başta olmak üzere tüm dansçılarımızı ve bu bu başarıyı bizlerle paylaştığınız için siz değerli velilerimize teşekkür ediyorum. dedi.

Fatih Özvezneci, Modern Dans bölümü antrenörü Alyonka Burlakova ve Marmara Koleji için birer çiçek hediye etti.

Marmara Koleji konferans salonunda gerçekleştirilen gece 45 dk sürdü.

dans2-jpg3dans5dans4dans2

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.