Anasayfa » Güncel » YİNE ÇOCUKLAR…

YİNE ÇOCUKLAR…

Çataladası yakınlarında, bugün saat 01.00 sıralarında bindikleri lastik botun alabora olması sonucu Irak uyruklu 2’si çocuk 4 kaçak yaşamını yitirdi.

Çatal Adası yakınlarında, bindikleri lastik botun alabora olması sonucu Irak uyruklu 2’si çocuk 4 kaçak yaşamını yitirdi. 8 kaçak ise sahil güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı. Kayıp olduğu belirlenen bir kaçağı ise arama- kurtarma çalışmalarının sürdüğü bildirildi. Jandarma, faicayla ilgili organizatör olduğu ileri sürülen Türk vatandaşı Y.Ö.’yü  Turgutreis Mahallesi’nde gözaltına alındı.

Bodrum‘un Turgutreis İlçesi’nden yasadışı yollardan Yunanistan‘ın Kilimli (Kalimnos) Adası’na gitmek üzere denize açılan Pakistan ve Irak uyruklu toplam 13 kaçağın bulunduğu lastik bot, bugün saat 01.00 sıralarında Çatal Adası açıklarında alabora oldu. Bir kısmı can yelekli kaçakların suda bitkin halde yaşam mücadelesi verdiğini farkeden balıkçılar, durumu sahil güvenliğe bildirdi. İhbar üzerine bölgeye 703 bordo numaralı ‘Umut’ isimli sahil güvenlik botu sevk edildi. Sahil Güvenlik ekibi 8 kaçağı kurtarırken, Irakuyruklu 2’si çocuk 4 kişinin ise cesedine ulaşıldı. Kurtarılan kaçakların ifadelerinden kayıp olduğu belirlenen 1 kaçağı ise dört bot ve 1 helikopter ile arama-kurtarma çalışmalarının sürdüğü bildirildi.

Kurtarılan kaçaklar Turgutreis Sahi Güvenlik Komutanlığı’na getilip, insani yardım yapıldı. Dört kaçağın Bodrum Devlet Hastanesi Morgu’na kaldırılan cesetleri ise daha sonra otopsi yapılmak üzere Muğla Adli Tıp Kurumu‘na gönderildi.

Öte yandan faicayla ilgili olarak Türk organizatör olduğu ileri sürülen Y.Ö., jandarmatarafından Turgutreis‘te gözaltına alındı.

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.