Anasayfa » Çevre » YOKUŞBAŞI’NDA BALIKÇI HEYKELİ İLE “MERHABA” DİYECEK

YOKUŞBAŞI’NDA BALIKÇI HEYKELİ İLE “MERHABA” DİYECEK

Bodrum Belediyesi tarafından düzenlenen basın toplantısında, gerçekleşen ve gerçekleşecek olan projeler anlatıldı. 

Bodrum Belediye Başkan Yardımcıları Taner Uslu ve İsmail Altındağ,  Bodrum’la ilgili birçok projeyi basın toplantısında açıkladılar. Projeler özetle şöyle:

“Park Bahçeler Müdürlüğümüz 24 tane yeni park için ihale yaptı. Bunun dışında diğer park çalışmalarımız devam ediyor. Pazar yerlerini yenilemek için çalışıyoruz. Turgutreis’teki pazar yerinin proje aşamasında. Mülkiyetlerle ilgili bazı aksaklıklar var, onlar çözülüyor. Yalı, Gündoğan ve Yalıkavak’ta da pazar yeri projeleri gündemimizde. Bu sene biliyorsunuz Ortakent Yahşi sahilinde düzenleme yaptık. Arka tarafındaki yolları, park ve bahçelerin hepsini düzenledik. Güzel bir festival geçti Ortakent Yahşi’de. Ahmet Bey’e de teşekkür ediyoruz bu konuda. Bu sene yine sahil düzenlemesi olarak Gümbet sahil projesi tamamlandı, ihale aşamasında. Güvercinlik sahil düzenlemesi projesine de ben bitti gözüyle bakıyorum. O da ihaleye çıkacak ve akabinde Gündoğan ve Göltürkbükü sahil düzenleme projeleri hazırlanıyor. Daha sonra Gümüşlük’te bir projemiz var”

KADIN SIĞINMA VE HUZUR EVİ

‘Kadın Sığınma Evi’  bitti-bitecek. Daha sonra kullanıma geçecek olan huzur evi için de çalışmalarımız sürüyor. Yerle ilgili sıkıntımız vardı, onu da aşınca o projemiz de hayata geçecek. Sosyal sorumluluk projelerimiz ise hep devam ediyor.  Başkanımızın her zaman söylediği Bodrum’a yakışan, daha önceden hiç yapmadığımız anlamda bir park projesi var.  2018 yılı içerisinde onu da yapacağız. Bodrum halkına bir yaşam alanı, çocuklara oyun alanı şeklinde tam teşekküllü bir yaşam alanını içerecek. Şu ana kadar da yanılmıyorsam 40 kilometre sıcak asfalt döktük. Kaldırım imalatlarımız devamlı sürüyor, beton dökümlerimiz devam ediyor. Eksikliklerimiz olmuyor mu, oluyor. Hatalarımız da oluyor. Bunların geri dönüşleri olduğunda düzeltmeye çalışıyoruz. Yeter ki iyi niyet çerçevesinde olsun. Elimizdeki imkanlara göre en üst düzeyde çalışmaya devam ediyoruz, çalışacağız da. Başka Bodrum yok. Bunun bilincindeyiz.  Çalışmalarımızı da sonuna kadar sürdüreceğiz.” dedi.

BODRUM KALESİ

Uslu ayrıca Bodrum Kalesi ile ilgili Bodrum Belediyesi’nin yaptığı bir çalışması olup olmadığı ve herhangi bir tepkinin söz konusu olup olmayacağına ilişki soruyu da şöyle cevapladı:

“Bizler, Bodrum halkının düşüncelerini temsil eden kişileriz. Halk öyle bir şey istiyorsa duruma bakarız ama tabi ki doğrular çerçevesinde, hukuk çerçevesinde bir yol izlememiz gerekli. Bu bize bilgi olarak geldi ama birkaç yıl öncesinden hazırlanan bir projeymiş ve yanılmıyorsam nisan ayı ortalarından sonra da projeye hız verilmiş, ihalesi olmuş. 22 Haziran’da da yer tespiti yapılmış. Bize ondan sonra bilgiler geldi. Sayın Kaymakamlığımız ve Başkanlığımızca bir toplantı yaptık hem Kültür Bakanlığından gelen yetkililerce hem de müteahhit firma, kale müdürümüz, müze müdürümüz ile birlikte. Bizim kendi arkadaşlarımız da detaylı olarak bu projeyi incelediler ama bizim çok fazla müdahil olma durumumuz yok. Turizm sezonunda bu çalışmanın yapılması sıkıntılı, biz burada müdahil olduk işte. Diğer türlü zaten bakanlıktan tüm izinler alınmış.”

CEVAT ŞAKİR’İN HEYKELİ YAPILACAK

Bodrum’un girişindeki tabela kirliliğini ve Yokuşbaşı’ndaki Halikarnas Balıkçısı’nın tabelasının çok silik kaldığına dikkat çeken gazeteciler ise, şu açıklama yapıldı ” Yokuşbaşı’nın Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin yetki ve sorumluluğunda olduğunu ancak Bodrum girişindeki bu görüntü kirliliğine çözüm aradıklarını belirterek “Panolarla ilgili bizim haberimiz olduğu anda gerekli şeye giriyoruz. Birkaç tanesini kaldırttık ama büyükşehirin sorumluluğunda olduğu için onlarla koordineli olarak kaldırtmaya çalışıyoruz. Oraya Cevat Şakir Kabaağaçlı’nın bir heykelini yapmak için çalışmalarımız sürüyor. Bodrum’u selamlayan şekilde ‘merhaba’ diyen bir heykel yapacağız” dedi.

Paylaş

Bir yorum

  1. Bodrumun girişine Cevat Şakir heykeli dikilmesini ben de desteklerim. Fakat bunun için ULUSAL bir Konkur yapılması gerekir. Yoksa çoğu zaman olduğu gibi. Amatörce yapılmış sanattan uzak “bir şey” ortaya çıkarsa yazık olur.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.