Anasayfa » Kültür - Sanat » YOLCU GEMİSİNDE SERGİ, KLASİK MÜZİKLE BULUŞTU

YOLCU GEMİSİNDE SERGİ, KLASİK MÜZİKLE BULUŞTU

28.The Bodrum Cup Palmarina Bodrum Etap etkinliği kapsamında, yarışçılar ve misafirler Yalıkavak’ta müziğe doydular. Fahri Kaptan 1’de açılan yüzen resim sergisi, klasik müzik dinletisi ile sanatseverleri ağırladı.

28.The Bodrum Cup  Leros Yalıkavak etabı için, Leros’tan ayrılan tekneciler, akşam saatlerinde Palmarina Yalıkavak’da buluştular. Saat 18.30’da Muğla Büyükşehir Belediyesi Orkestrası caz müziğinin beğenilen parçalarını icra ederken, orkestraya danslarla eşlik edenler de oldu.

KARSANAT DERNEĞİ’NDEN KLASİK MÜZİK

The Bodrum Cup 28. yılında,  The Bodrum Cup Art Show ekibi ile Yunanistan’da da yarışçılarla birlikte olan yolcu gemisi Fahri Kaptan1’de , Zeynep Sanat Galerisi’nin kuratorlüğünde düzenlenen sergide, ülkenin tanınmış 10 ressamının deniz ve Bodrum’u  işleyen seçkin eserleri sergilendi.  Ezoterik resmin öncüsü Yavuz Tanyeli ve Ahmet Kuşakçı ile sanat sohbetleri yapıldı. Sergide, Bodrum’da değer yaratan, iz bırakanların portleri de yer aldı.  Bunlardan biri de geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Ömer Aras’ın portresi idi.

2016-10-21-031

Sanatseverler sergiyi ziyaret ederken, teknede gerçekleşen klasik müzik dinletisi, alanda kurulan sahneden de canlı olarak yayınlandı. Kemanda Fatih Evcil, piyanoda Nihan Atlığ’ın klasik müzik resitali de, yolcu gemisinde verilen ilk resital oldu. Nihan Atlığ, aynı zamanda klasik müzik etkinlikleri ile 9 yıldır Bodrum’da faaliyet gösteren Karya Kültür ve Sanat Derneği’nin yönetim kurulu üyesi.

YEMEK YARIŞMASI BİRİNCİSİ “ALİA” TEKNESİ

  1. The Bodrum Cup bünyesindeki bir diğer etkinlik de yemek yarışması idi. Konsepti ahtopot olan yarışmada, 8 metrelik tırhandil teknesindeki mutfağında hazırlayan Alices teknesi birinci olurken, Swan ikinci, Grandi ise üçüncülük aldı.

BATE KONSERİ

Saat 21.00’de başlayan Bate konseri ise 00.30’a kadar sürdü. Birbirinden güzel parçalarla devam eden konseri, alanda izleyenler olurken, teknelerinden ayrılmadan dinleyerek dinlenenler de vardı.

 

 

 

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.