Anasayfa » Güncel » “YOLU YAPARLARSA KONSERE DE GİDERİZ”

“YOLU YAPARLARSA KONSERE DE GİDERİZ”

Geçtiğimiz günlerde AK Parti Muğla İl Başkanı İhsan Küreci’nin Muğla Büyükşehir Belediyesi ile ilgili eleştirilerine, CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban’dan yanıt gelince,  Küreci bu yanıta da sessiz kalmadı.

AK PARTİ: “KENDİ PARTİNDEN BODRUM İSYANDA”

Muğla İl Başkanı İhsan Küreci’nin tartışmayı başlatan sözleri:

“2019 Belediye seçimleri için çok iddialı olduklarının altını çizen Küreci, Büyükşehir Belediyesinin hizmet konusunda çok yetersiz kaldığını ifade etti. Küreci; “Ak Parti olarak hem Büyükşehir Belediyesini alacağız, hem de Dalaman’ı alacağız. Dalaman’ı malumunuz 1 oy ile kaybetmiştik. Her gittiğim ilçede soruyorum. Eleştirdiğimiz zamanda Büyükşehir Belediye Başkanı çıkıp yasayı hükümet çıkardı bizim elimiz kolumuz bağlandı diyor. Bu kadar bütçe ile Denizli alacak başını gidecek, Antalya alacak başını gidecek. Onlar da aynı yasa ile yönetiliyorlar. Senin burada 9 ilçende kendi partinden, Bodrum isyanda, Marmaris isyan bayrağını açtı. Datça istifa etti. Hizmeti ya bunlar yapacak, ya biz alacağız’’

CUMHURİYET HALK PARTİSİ: “KÜRECİ’Yİ KENT ORKESTRASI KONSERİNE DAVET EDİYORUM”

CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban’ın  cevabının polemiğe neden bölümü:

“Muğla’da hendek siyaseti yapan, doğuda hendekler kazılırken gamlı baykuş gibi olanları seyreden iktidar partisini ve yöneticilerini Muğla Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası’nın bir sonraki konserine bekliyoruz. Sosyal yaşamda, siyasette kendilerini geliştiremeyen, gelişime, değişime, çağdaşlığa kapalı olan zihniyetleri, kulakları için bir merhem olacaktır. ”

 

AKPARTİ: “ GİDECEK YOLUMUZU YAPARSA GİDER DİNLERİZ”

“Ak Parti iktidarı olarak her ilçeye hastanemizi yaptık. Her ilçemize okullar, gençlik spor merkezleri yapılıyor. Muğla’da bir yıl içerisinde engelli vatandaşlarımıza yapmış olduğumuz yardım 45 Milyon TL, yoksul ailelere yaptığımız yardım 3 Milyon TL, doğum yardımı 1 Milyon TL, Büyükşehir Kent Orkestrası yaptığını söylüyor, gidecek yolumuzu da yaparlarsa gider dinleriz. Muğla’nın 40 yıldır bekleyen hizmetleri var. Bu Büyükşehir yasası doğru ellerde çok büyük bir ümitti. Bir Denizli’de, Afyon’da, Antalya’da nasıl olduğunu gidenler görüyor’’.

Paylaş

Bir yorum

  1. Medeniyet Yol yapmakla olmuyor, bir konsere meraklı olan toprak yoldan yürüyerek de gider. Bilginize.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.