Anasayfa » Kültür - Sanat » ZORBA BALESİ “KÜLTÜRLER ARASINDA KÖPRÜ” ..BU AKŞAM KALE’DE

ZORBA BALESİ “KÜLTÜRLER ARASINDA KÖPRÜ” ..BU AKŞAM KALE’DE

  1. Uluslararası Bodrum Bale Festivali bir başyapıt ile bu akşam Bodrum Kalesi’nde başlıyor!

24 Temmuz Pazartesi Akşamı başlayacak festivalin açılışı, Nikos Kazancakis’in aynı adlı baş yapıtından Mikis Theodorakis’in muhteşem müzikleri ile Türkiye prömiyeri gerçekleştirilecek olan  “Zorba” ile yapılıyor. 25 Temmuz Salı günü de izlenebilecek “Zorba” balesini Ankara Devlet Opera ve Balesi sahneye taşıyor.

 

Sevgiyle, aşkla, umutla zorluklara karşı ayakta durmayı öğrenen ve öğreten Alexis Zorba’nın öyküsü, ünlü İtalyan koreograf Lorca Massine yorumuyla izlenecek.  25 Temmuz 2017 Salı akşamı da sahnelenecek “Zorba” balesi için; Lorca MASSINE  “kültürler arasında bir köprü” tanımlamasını yapıyor.

 

SİRTAKİDEN TANGOYA, FLAMENKODAN FADOYA, CHA CHA’DAN, MAZURKAYA…

SON ONDÖRT YILIN EN ZENGİN PROGRAMI, BODRUM KALESİ’NDE…

 Dans ve Müzikleriyle Unutulmayacak Bir Küba gecesi programın devamında izleyicilere sunulacak.

28-29 Temmuz 2017 Cuma, Cumartesi Bodrumlu sanatseverler iki gece Küba rüzgarına kapılacak. Kübalı sanatçı ve koreograf Lizt Alfonso tarafından kurulan “Lizt Alfonso Dans Küba” topluluğu, etnikten moderne uzanan; habanera, danzon, caz, tango, flamenko dans gösterileri ile festivaldeler.  Dansın ve müziğin efsanevi ülkesi Küba’nın hiç bitmeyen dansları, Afro-Küba davulu ve ritüelleri, İspanyol’ların gitar ritmleri, Akdeniz’in cıvıltılı tonları ve Afro-Amerikan cazıyla renklenen zengin, enerjik dans ve müzikleri Bodrumluları coşturmaya hazırlanıyor. 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.