Anasayfa » Kültür - Sanat » “GEÇMİŞİN İZLERİ” FOSİL SERGİSİ’NDE

“GEÇMİŞİN İZLERİ” FOSİL SERGİSİ’NDE

Oasis Alışveriş Kültür ve Eğlence Merkezi’nde, Tabiat ve Kültür Varlıkları Tanıtma Derneği tarafından ‘GEÇMİŞİN İZLERİ’ Fosil Sergisi açılıyor. Sergi 3-9 Ekim tarihleri arasında Oasis Sümbül Sokak sergi alanında ziyaret edilebilir.

Sergide, ABD, Çin, Lübnan, Almanya gibi çeşitli bölgelerden bulunmuş bitki ve hayvanlara ait 21 parça fosil arasında 65 milyon yıllık Timsah fosili, 50 milyon yıllık Ringa Balığı fosili, 52 milyon yıllık aslan kafatası fosili, 350 milyon yıllık Kambriyen Dönemi canlısı, Trilobit fosili ve 265 milyon yıllık Deniz Lalesi gibi birçok fosil yer alıyor.

Tabiat ve Kültür Varlıkları Tanıtma Derneği Başkanı Yusuf Öncül, sergi ile ilgili şu şekilde bilgilendirme yapıyor: ‘’Her bir köşesi tarih barındıran ülkemizin bu eksikliğini gidermek, halkımızı bilinçlendirerek kültürel seviyesine katkıda bulunmak, öğrencilerimizin paleontoloji fosil bilimine yönelmesine yardımcı olmak; Dünya tarihi, canlılık tarihi ve insanlık tarihi hakkında bilgilerinin artmasına yardımcı olmayı hedefliyoruz.’’

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial