Anasayfa » Çevre » YALIKAVAK’TA YENİ MARİNAYA TEPKİLER SÜRÜYOR

YALIKAVAK’TA YENİ MARİNAYA TEPKİLER SÜRÜYOR

Yalıkavak’ta  “Kızılada Yat Limanı ve Otel Projesi’ nin 21 Aralık Pazartesi Günü (yarın) Saat:11.00’de yapılacak olana  halka tanıtım toplantısına tepkiler sürüyor. 

Yalıkavak Mahallesi’nde pazartesi günü ÇED toplantısı düzenlenecek olan ve Kızılada Yönetim Otelcilik Turizm ve İnşaat Yatırım A.Ş tarafından yapılması planlanan projeyle ilgili Yalıkavak Muhtarı Ali Çınar “Mahallemizde zaten bir marina var. İkincisine gerek var mıdır? ” diye tepki gösterirken, görüşüne başvurduğumuz  Muğla Çevre Platformu Bodrum Meclisi (MUÇEP) eşsözcüsü Güney Şirin de şunları söyledi: 
“ARTIK YETER!”

Bodrum aç gözlü insanların rant alanı olmamalıdır. Bodrum’a yapılacak her proje Bodrum’u sona yaklaştırmaktadır. Gözün gördüğü her boşluk inşaat alanı değildir. Karada ve denizde bizimle birlikte milyonlarca canlı yaşamaktadır. Her canlı zincirin bir halkasıdır. O halkalardan birini kopardığımız da kendi hayatımız dahil, tüm canlıların hayatını tehlikeye atıyoruz.
Bu bağlamda bu proje; nesli tükenmekte olan AKDENİZ FOKLARINI, uluslararası sözleşmelerle koruma altında olan POSEDONEİA Çayırlarını ve milyonlarca deniz canlısının yok oluşunu hızlandıracaktır. Bu nedenlerle bu projenin yapılmasını kabul etmiyoruz. Fokların, balıkların, Deniz kestanelerinin, yengeçlerin, posedoneia çayırlarının, pinaların, kuşların, kablumbağaların, karıncaların, çekirgelerin sesi olacağız. ÇED toplantısını yaptırmayacak, bir oldu bittiye izin vermeyeceğiz. Cennet Bodrum’un daha fazla cehenneme çevrilmesine izin vermeyeceğiz.”
Toplantı pandemi koşullarına rağmen,  21 Aralık Pazartesi günü saat 11.00’de Yalıkavak Elite Otel’de yapılacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial