Anasayfa » Çevre » YİNE HALEP ÇAMLARI..YİNE YOLDAN ATILAN SİGARA…

YİNE HALEP ÇAMLARI..YİNE YOLDAN ATILAN SİGARA…

Güvercinlik Mahallesi, Kuyucak Mevkisi tarım arazisinde başlayan yangın ormana da sıçradı. Yangına havadan müdahele eden uçağın motoru arıza yapınca,  balıkçılar uçağı tekne ile çekerek karaya getirdi.

Güvercinlik Mahallesi, Kuyucak Mevkisi’nde, yol kenarındaki bir tarım arazisinden dün  saat 17.00 sıralarında alevler yükselmeye başladı. Yoldan geçen bir araçtan atılan sigaradan çıktığı sanılan yangın rüzgarında etkisiyle kısa sürede yayılıp, halep çamlarıyla kaplı ormanlık alana da sıçradı. Bölgeye iki uçak, bir helikopter, sekiz arazöz, dört itfaiyearacı ve 40 orman işçisi sevk edildi. Alevlere havadan ve karadan müdahale edilirken, söndürme çalışmalarına vatandaşlar kürek, tırmık ve dal parçalarıyla destek verdi. Alevler yaklaşık 1.5 saatte güçlükle söndürülürken, 1 hektar tarım arazisi ve 5 hektar ormanlık alan küle döndüğü bildirildi. Jandarma yangınla ilgili soruşturmanın sürdüğünü bildirdi.

 UÇAK ARIZALANDI
 Yangına müdahele amacı ile, Milas-Bodrum Havalimanı’ndan havalanan yangın söndürme uçağı, Güvercinlik açıklarında su alırken motor arızası yaptı. İkisi pilot, bir orman memurunun bulunduğu uçağı, balıkçılar tekne ile çekerek karaya getirdi. Kıyıda bekleyen balıkçılar, denize atlayarak, iplerle uçağı çekerek karaya oturmaktan kurtardı.

Kaynak: Dha

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial