Anasayfa » Ekonomi » AK PARTİ İLÇE BAŞKANI GÜNDOĞDU: “TURİZMCİDEN ECRİMİSİL ALINMAMALI”

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI GÜNDOĞDU: “TURİZMCİDEN ECRİMİSİL ALINMAMALI”

24 Nisan Pazartesi günü Bodrum Ticaret Odası ev sahipliğinde Muğla Defterdarı Veysel Sezgin başkanlığında “ecrimisil” sorununa çözüm bulunması amacıyla sivil toplum kuruluşu temsilcileri, turizmciler ve yat imalatçıları bir araya geldi. Toplantıya katılanlar arasında, BODTO Meclis Başkanı İlhan Ersan, Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Akkaya, Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Eyinç, Meclis Üyesi Toros Demirdöven ile BODER Başkanı Halil Özyurt, BOYD Başkanı Serdar Karcılıoğlu ve AKP ilçe Başkanı Macit Gündoğdu yer aldı.

Açılış konuşmasını yapan BODTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, Ecrimisil için yıllardır mücadele verdiklerini belirterek, “Sayın defterdar geldiğiniz için çok teşekkürler. Ecrimisil için çalmadığımız kapı kalmadı, umarım bir sonuca varırız. Kazançlardan fazla ecrimisil ödemeye başladık. Turizmin kötü gittiği bu günlerde dertlerimizi anlatalım, çözüm önerilerimizi sunalım. Bugün bu işi burada bitirelim.” dedi.

Ecrimisil konusunda yaşan sıkıntıları dikkatle ele alacaklarını açıklayan Muğla Defterdarı Veysel Sezgin ise, Bodrum’un ecrimisil konusunda en çok şikayet gelen ilçe olduğunu, bu nedenle Bodrumluların yaşadığı bu sorunun acilen çözülmesi için bir grubun Bodrum’da çalışma yürüteceğini belirtti. İşletmelerin yaşadıkları sorunları dosyaları ile kendilerine teslim etmeleri ile işlerini önemli ölçüde kolaylaştıracaklarını vurgulayan Sezgin, çalışma yapacak heyetin hazırlayacağı rapor sonucunun başta Milli Emlak Genel Müdürlüğü olmak üzere Maliye Bakanlığına iletilerek gerekli yasal düzenleme ve uygulamanın hayata geçirilmesini sağlayacaklarını belirtti.

BODTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İbrahim Akkaya yürütücülüğünde süren toplantıda işletmeler ecrimisil konusunda yaşadıkları sıkıntıları örnekleriyle dile getirirken, Muğla Defterdarlığından gelen heyet Bodrum halkının şikayetlerini ve çözüm önerilerini tek tek kayda geçirdi.

 

 

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI GÜNDOĞDU: TURİZMCİDEN ‘ECRİMİSİL’ ALINMAMALI…

Toplantı öncesi bir açıklama yapan AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Macit Gündoğdu, “Biz, teşkilat olarak Bodrumlu Turizmcilerin ‘Ecrimisil’ konusunda yaşadıkları problemleri yakından takip ediyor ve problemin çözülmesi konusunda her platformu, çözüm konusunda değerlendiriyoruz. Başbakanımız, bakanlarımız, bakanlıkların genel müdürlükleri ve il müdürlükleri kısacası konunun muhatabı durumunda olan kamunun her biriminde, problemin çözülmesi konusunda çaba sarf ediyoruz. Bu toplantıda gösterdiğimiz çabaların bir göstergesidir. Burada ağırlayacağımız Muğla Defterdarı Veysel Sezgin, konuya muhatap olan Turizmciler ve bu konuya hizmet üretirken muhatap olan diğer sektör temsilcilerini dinleyerek notlarını alacaklar. Konu hakkında sorunu olan, çözüm önerisi olan herkesi dinleyerek, geniş kapsamlı bir rapor hazırlayacaklar. İnanıyorum ki bu rapor sorunların çözülmesine ciddi anlamda hizmet edecektir. Önceki görüşmelerimizden edindiğim kanaat, Muğla Defterdarımızın konuya bakışı ve yaklaşımı çok olumlu. Benim şahsi düşüncem, vergisini ödeyen ve Türk Ekonomisine döviz bazlı katma değer oluşturan Turizmciden ‘Ecrimisil’ alınmamasıdır. AK Parti İlçe Teşkilatı olarak konunun takipçisi olacağız.” Dedi.

 

 

 

 

 

Paylaş

Bir yorum

  1. Alinmanali turimzci dahada zengin olup milletin malindan insanlari kaziklamaya dvm etsin.fukara esnaftn alinsin sozde muslumanlar sizi hadi ordan.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.