Anasayfa » Kültür - Sanat » ANTİK TİYATRO “ZORBA” İLE DOLDU

ANTİK TİYATRO “ZORBA” İLE DOLDU

16. Bodrum Uluslararası Bale Festivali yaklaşık 2.000 kişinin katılımı ile başladı. 

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü ve Bodrum Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen festivalin açılışı, Bodrum Antik Tiyatro’da sahnelenen “Zorba” isimli eserle yapıldı.

Ankara Devlet Opera ve Balesi tarafından sahnelenen, müziğini Mikis Theodorakis‘in, metni ve koreografisini Lorca Massine’nin yaptığı 35’ten fazla ülkede sahnelenen gösteriye ilgi çok yoğundu. Geçmiş yıllarda Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği’nde gerçekleşen festivealere göre katılım, Antik Tiyatro’nun izleyici kapasitesi göz önüne alındığında  çok daha fazla idi. Yaklaşık 2.000 sanatsever gösteriyi büyük beğeni ile izledi.

 

“ESENCIA FLAMENCA” 3Ağustos’ta

Festival, 03 Ağustos 2018 Cuma akşamı İspanya’dan gelen ve üç kardeşin Rosario, Ricardo, José CastroRomero’nun kurduğu “CastroRomero Flamenco” topluluğunun, özgün müzikleri ve koreografileriyle “ESENCIA FLAMENCA” adlı performansları ile devam ediyor.

2 bölümden oluşacak ve 90 dakika sürecek performanslarında İspanyol, Brezilya, Afrika ezgileri ile Flamenko müziğini sentezleyen ve dansları ile dünya sahnelerinde tanınan ve ilgi ile takip edilen grup Bolşoy Devlet Balesi’nde yaptıkları “Carmen” operası prodüksiyonu ile de tanınıyor.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.