Anasayfa » Kültür - Sanat » BELEDİYENİN KONSERVATUVARI’NA SINAVLA ÖĞRENCİ ALINIYOR

BELEDİYENİN KONSERVATUVARI’NA SINAVLA ÖĞRENCİ ALINIYOR

Muğla Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı’na öğrenciler alıyor.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin internet sitesinde yapılan duyuru şöyle:

Eğitim süresi üç yıldır (Bale bölümü için bir yıl hazırlık + üç yıldır) , üç yılın sonunda başarılı olanlara katılım belgesi (sertifika) verilecektir. Öğrenciler haftada 10-12 saat ders göreceklerdir. Dersler hafta sonları ve hafta içi mesai saatlerinden sonra yapılacaktır. Derslere devam zorunluluğu vardır. Başvuruda bulunmak için herhangi bir eğitim düzeyinde olma (diploma, sertifika vb.) zorunluluğu yoktur.

Türk Halk Müziği Bölümüne 12 yaş ve üzeri (2005 doğumlu) ve Türk Sanat Müziği bölümüne 15 yaş üzeri (2002 doğumlu) herkes başvurabilecektir (bölümlerimizde enstrüman seçimi daha sonra belirlenecektir).

Türk Halk Dansları için 8 yaş ve üzeri (2009 doğumlu) herkes başvuruda bulunabilir. Çocuk Türk Halk Dansları sınıfı ve Yetişkin Türk Halk Dansları sınıfı olarak iki ayrı sınıfta eğitim verilecektir.

Tiyatro bölümü için 10 yaş ve üzeri (2007 doğumlu) herkes başvuruda bulunabilir. Çocuk Tiyatrosu sınıfı ve Yetişkin Tiyatro sınıfı olarak iki ayrı sınıfta eğitim verilecektir.

Bale bölümü için 7-9 yaş ve 9-11 yaş olmak üzere iki ayrı sınıf açılacaktır. Bale için doğum yılı 2006 ile 2010 arasında olan başvurular kabul edilecektir (2006 ve 2010 doğumlular dahildir)
Detaylı bilgi için:
https://www.mugla.bel.tr/…/mugla-buyuksehir-belediyesi-kons…

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.