Anasayfa » Ekonomi » BODRUM BELEDİYESİ TARAFINDAN ÜRETİCİLERE 350 KIL KEÇİSİ HİBE EDİLDİ

BODRUM BELEDİYESİ TARAFINDAN ÜRETİCİLERE 350 KIL KEÇİSİ HİBE EDİLDİ

Tarıma ve üreticiye desteğini sürdüren Bodrum Belediyesi, Karaova’daki süt üreticilerini sevindirdi. Belediye Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü, Bodrum Süt Üreticileri Birliği üyesi 202 üreticiye 350 kıl keçisi hibe etti.

Bodrum’un bir zamanlar geçim kaynağı olan tarımı kalkındırarak turizm ile entegre etmek amacıyla Tarımsal Kalkınma Hamlesi başlatan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, üreticiye yönelik desteklerini sürdürüyor. Bodrum Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından, Yalıkavak Mahallesi Sandıma bölgesinde yetiştiricilik yapan çobanlardan satın alınan, çoğunluğu gebe 350 adet dişi kıl keçisi, Bodrum Süt Üreticileri Birliği’ne kayıtlı  202 üreticiye teslim edildi. Sandıma bölgesinden araçlara yüklenen hayvanların üreticiye teslimi, belediye ekipleri tarafından Karaova Mahallesi kapalı pazar yerinde gerçekleştirildi.

Yerel üreticinin ve ekonominin desteklenmesi, süt ve süt üretimi ile hayvancılığın artırılması amacıyla  gerçekleştirilen hibe kapsamında üreticilere protokol ile teslim edilen hayvanlar, Belediye Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından düzenli olarak takip edilerek kayıt altına alınacak.

Turizm kenti Bodrum’da kırsaldan kente göçü önlemek, köylüyü ve üreticiyi ekonomik olarak güçlendirmek ve üretimi çeşitlendirmek amacıyla 2019 yılında tarım hamlesini başlattıklarını belirten Belediye Başkanı Ahmet Aras, “Bodrum sadece bir turizm kenti değil, aynı zamanda bereketli toprakları olan bir tarım coğrafyasıdır. Bu topraklarda üretimin devamlılığını sağlamak ve vatandaşımızın ürettiğinden gelir elde etmesinin yolunu açmak durumundayız. Tarım, Bodrum turizmi için de olmazsa olmazımızdır. Bunun için üreteceğiz, üreteni teşvik edeceğiz ve kırsalımıza sahip çıkacağız” dedi.

Karaova’da geçimini hayvancılık yaparak sağlayan üreticileri de ihmal etmeyeceklerini belirten Başkan Aras, bu kapsamda 350 adet kıl keçisini 202 üreticiye ücretsiz olarak  teslim ettiklerini söyleyerek “Tıpkı tarım üreticisine olduğu gibi hayvancılıkla uğraşan üreticilerimize de desteklerimiz devam edecek” diye konuştu.

windows 10 pro satın al

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.