Anasayfa » Ekonomi » BODRUM GULET VE TIRHANDİLLERİ’İ TESCİLLENİYOR
TIRHANDIL GULET FOR SALE, You can ask our captains to help you make the necessary test for your gulet before starting the buying process

BODRUM GULET VE TIRHANDİLLERİ’İ TESCİLLENİYOR

Bodrum Ticaret Odası (BODTO), Bodrum Denizcilik Meslek Yüksekokulu ile yürüttüğü ortak çalışma ile ilçeye özgü gulet ve tırhandillere coğrafi işaret almak için kolları sıvadı. Yaz aylarında yerli ve yabancı tatilcilerin maviyle yeşili bir arada bulabilmek için tercih ettikleri gezi teknesi Bodrum guletlerine coğrafi işaret almak için çalışmalar yürüttüklerini anlatan BODTO Başkanı Mahmut Serdar Kocadon,  “Yat turizminin gelişmesiyle bu teknelerimiz daha çok rağbet görmeye başladı. Bodrum guletlerinin sağlamlığı da ön plana çıktı. Bununla ilgili coğrafi işaret almak için çalışma başlattık.” dedi.

Girişimleriyle Bodrum guleti yapımının bir standarda bağlanacağını vurgulayan Kocadon, şöyle devam etti:

“Biz coğrafi işaret alma ihtiyacını hissettik, çünkü coğrafi işaret birbirine geçmiş markaları kapsıyor. Yani bundan sonra hiç kimse kafasına göre ‘Biz Bodrum guleti yaptık’ diyemeyecek. Bodrum guletini yapabilmek için bizim standartlarımıza uymak zorunda kalacaklar. Bu kapsamda Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Denizcilik Meslek Yüksekokulu ile bir çalışma yaptık. Türk Patent ve Marka Kurumundan coğrafi işaret alacağız. Bundan sonra Türkiye‘de herhangi bir tersanede gulet isminde bir tekne yapılacaksa bizden görüş alacaklar. Biz de gereken incelemeleri yaptıktan sonra onay vereceğiz.”

Kocadon, amaçlarının Bodrum guleti markasını korumak olduğuna işaret ederek, yapılacak bu çalışmanın, Bodrum’a büyük katkı sağlayacağını düşündüklerini bildirdi.

ardahan escort bayan

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.