Anasayfa » Kültür - Sanat » BODRUM KALESİ BİRİNCİ ETABI 18 MAYIS’TA AÇILIYOR

BODRUM KALESİ BİRİNCİ ETABI 18 MAYIS’TA AÇILIYOR

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, restorasyon çalışmaları süren Sümela Manastırı ve Bodrum Kalesini ziyaretlere planlanandan çok erken açacaklarını söyledi. Ersoy, açılış tarihlerini de verdi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, restorasyon çalışmaları süren Sümela Manastırı ve Bodrum Kalesini ziyarete açacakları tarihi açıkladı. Ersoy; ” Trabzon ve Bodrum için müjdelerim var. Sümela Manastırı ve Bodrum Kalesi’nin restorasyon çalışmalarını hızlandırma kararı almıştık. 2020’den önce açılması mümkün görünmeyen Sümela Manastırı ve Bodrum Kalesi’nin birinci etaplarını 18 Mayıs Müzeler Günü’nde ziyarete açacağız.” ifadelerini kullandı.

TMMOB AÇTIĞI DAVAYI KAZANMIŞTI

TMMOB Bodrum Temsilciliği, Bodrum Kalesi içinde Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın başlattığı yıkım-yeniden yapım projesine karşı dava açmış; davaya bakan Muğla İdare Mahkemesi projeye verilen izni iptal etmiş; Bakanlık ise bu iptal kararına İzmir Bölge İdare Mahkemesi’nde itiraz etmişti.Ve nihayet İzmir Bölge İdare Mahkemesi, Danıştay yolu kapalı olarak itirazı yerinde bularak “kale içinde herhangi bir yıkım ve yeniden yapım projesi uygulanamaz” diyerek ret etti.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.