Anasayfa » Kültür - Sanat » BODRUM’UN GELENEKSEL MUTFAKLARI, TATLARI SİZLERİ BEKLİYOR

BODRUM’UN GELENEKSEL MUTFAKLARI, TATLARI SİZLERİ BEKLİYOR

Bodrum Belediyesi Sözlü Tarih Çalışmaları Anılarla Bodrum Sohbetleri Grubu’nun katkıları ile düzenlenen “Bodrum geleneksel mutfak gereçleri sergisi” Oasis Sanat Galerisi’nde ziyaretçilerini bekliyor.

“Bodrum Geleneksel Mutfak Gereçleri Sergisi” yörenin etnografik beslenme alışkanlıklarına ışık tutuyor. Sergi, 5 Nisan Cuma günü saat 18:00’de başlayacak kokteyl ile açılacak ve 14 Nisan 2019 tarihine kadar, pazartesi hariç her gün 11.00 -19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.
Kaybolmakta olan lezzetleri korumak amacıyla Gambilya baklası, Bodrum gemici peksimeti, Milas ısırganlı eriştesi, Lokum pilavı gibi yerel ürünleri kayıt altına alan Slow Food Yaveş Gari Bodrum Birliği, geleneksel mutfak mirasını yeni nesillere aktarmak üzere adım atıyor. Bodrum’un düğün yemeği aşçılarının tarifleri, mimari dokusunu korumuş mutfakları ve sözlü tarih çalışmaları ile pekişen, buram buram Bodrum tatları kokulu bir sergi, maharetli Bodrum kadınlarının annelerimizin bizlere gülümseyen sararmış arşivdeki fotoğrafları ile buluşuyor. Sakın kaçırmayın. Bu özgün buluşmaya davetlisiniz!
sakarya escort

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.