Anasayfa » Güncel » BU MEVSİMDE DENİZ ÜSTÜNDE KAHVALTI…NEDEN OLMASIN?

BU MEVSİMDE DENİZ ÜSTÜNDE KAHVALTI…NEDEN OLMASIN?

Fethiye‘de yaz aylarında günü birlik 12 Adalar turu yapan tekne sahibi çift, kış sezonunu boş geçirmemek için deniz üzerinde kahvaltı turu düzenliyor. Uygulama, özellikle Fethiye‘de yaşayanlar ve yerli tatilcilerin ilgisini çekti.

Fethiye‘de 12 ay turizm faaliyeti yapabilmek için harekete geçen günübirlik tur teknesi işletmecisi Yılmaz ve Serap Yalçın çifti, Fethiye Körfezi’nde kahvaltı turu düzenliyor.Sabah saatlerinde tatilcileri alarak kordon boyundan hareket eden 2 katlı tekne, misafirlerine Fethiye Körfezi ve Çalış Plajı’nı denizden izleme imkanı sunuyor. Açık büfe kahvaltı konseptiyle hizmet veren teknede tatilci ve turistler hem kahvaltı yapıyor, hem de kış aylarında denizi izliyor. Kahvaltının ardından teknenin güvertesine çıkan tatilciler hareketli müzik eşliğinde dans edip eğleniyor. Bazı tatilciler ise oltalarıyla tekneden balık avlama imkanı buluyor. Tekne 2 saat süren turun ardından tekrar kordon boyuna yanaşıyor.

‘TURİZMDE EN BÜYÜK SIKINTI 12 AYA YAYILAMAMASI

Teknede eşi ve çocuğuyla birlikte kahvaltı yapan turizmci Yunus Önder, Fethiye‘de en büyük sıkıntının turizmin 12 aya yayılamaması olduğunu söyledi. Deniz üzerinde kahvaltı konseptiyle birlikte kışın da ilçede turizm yapılabileceğini bir kez daha gördüklerini anlatan Önder, “Çok güzel bir gün geçirdik. Havanın güzel olmasından dolayı körfez de çok güzeldi, dalga yoktu. Diğer insanların da mutlu olduğu yüzlerinden okunuyor” dedi.

‘TURİZM FARKLILIK DEMEKTİR’

Teknede kahvaltı yapan pastane işletmecisi Ali Cesaret de Fethiye‘de kış sezonunda turizm faaliyetleri yapılması gerektiğini vurguladı. İlçenin kışın da çok güzel olduğunu belirten Cesaret şöyle konuştu:

“Turizm farklılık demektir. Kahvaltıyı herkes her yerde yapabilir. Önemli olan 12 ay turizme açılan teknede, Fethiye halkına ve çevreden gelen insanlara güzel bir gün yaşatmak. Fethiye‘de yaşamak gerçekten farklılık ve bu farklılığı diğer insanlarımızın da yaşaması lazım. Tekrar buraya gelmeyi düşünüyorum ve dostlarıma da tavsiye edeceğim.”

‘İNSANLAR KARLA MÜCADELE EDERKEN DENİZDE KAHVALTI YAPIYORUZ’

Teknede kahvaltı yapan turizmci Ali Ersoy ise  Fethiye‘de turizmi 12 aya çıkarmak gerektiğini vurgulayarak şunları söyledi:

“Havanın bu kadar güzel olduğu bir yerde turizmin 12 aya çıkmaması için hiçbir engel yok. İnsanlar kışın buraya geldiğinde nasıl vakit geçireceğini, ne yapacağını düşünüyor. Neden böyle aktiviteler yapılabilecekken, konaklama ve diğer imkanlar 12 aya çıkmıyor. Başka yerlerde insanlar kar altında mücadele ederken biz denizin ortasında kahvaltı yapıyoruz. Bundan daha mutluluk verici bir şey olamaz.”

71456

‘KIŞ AYLARINI BOŞ GEÇİRİYORDUK’

Teknenin işletmecisi Serap Yalçın da yazın 12 Adalar turu yaptıklarını ancak kış aylarını tüm teknecilerin boş geçirdiğini söyledi. Eşiyle birlikte kış aylarını değerlendirmek için harekete geçtiklerini anlatan Yalçın, şöyle dedi:

“Önce teknemizi kapatıp ısınma sistemi kurduk. Lüks bir restoran görüntüsü eşliğinde müşterilerimize hem körfez turu sunuyor, hem de kahvaltı veriyoruz. İsteyen müşterilerimiz balık avlıyor, gazete okuyor, tavla oynuyor. Bu tip çalışmalarla Fethiye 12 ay tatilci ve turist ağırlayabilir.”(Kaynak: DHA)

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.