Anasayfa » Çevre » ÇÖPLÜK SORUNU İÇİN ARAZİLER HAZIR. TOP BÜYÜKŞEHİR’DE

ÇÖPLÜK SORUNU İÇİN ARAZİLER HAZIR. TOP BÜYÜKŞEHİR’DE

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Bodrum’a çöplük sorunun çözümü için Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis edilebilecek Hazine’ye ait 2 adet  katı atık bertaraf tesis arazisi bulunduğunu açıkladı.

AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, AK Parti Muğla milletvekilleri Hasan Özyer ve Nihat Öztürk’ün de katılımıyla partisinin Muğla İl Başkanlığı’nda, basın toplantısı düzenlendi. Mete, toplantıda Bodrum’un 40 yıllık sorunu olan katı atık depolama sorununun çözümü için bertaraf tesisi yapılmak üzere iki ayrı arazi bulunduğunu söyledi.

KOCADON SEVİNÇLE KARŞILADI

Mete’nin bu açıklaması CHP’li Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve Bodrumlular tarafından sevinçle karşılandı. CHP’li Bodrum Belediye Başkanı Mehmet  Kocadon, “Bodrum için ilimiz için gerçekten müjdeli bir haber. AK Partili yöneticiler ve Valimizin destekleriyle bu aşamaya gelinmesi çok önemli bir olay. En azından yeri bulduk. Şimdi önemli olan Büyükşehir Belediyemiz’in hızla hareket ederek tesisi yapıp Bodrum’u bu çileden bu dertten kurtarması. Bu manzaralar gerçekten Bodrum’a yakışmıyor” dedi.

BODRUM İÇİN İKİ KATI ATIK ALANI BELİRLENDİ…

Bodrum çöplük alanın ruhsatsız olduğunu hatırlatan Mete, “Elverişsiz olan bu alanın Orman ve Su İşleri Bakanlığ’nın Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis edilmek üzekre yaptığı kazı çalışması sırasında antik kalıntılar çıkınca bu proje iptal edildi. Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin talebi üzerine Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın talimatıyla milletvekillerimiz Hasan Özyer ve Nihat Öztürk tarafından, uygun yer bulunması için çalışma başlatıldı. Bodrum’a katı atık bertaraf tesisi kurulabilecek iki alan belirlendi. Birinci alan 689 dönüm, diğeri ise 588 dönümden oluşuyor. İkisi de Hazine arazisidir. Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin talep etmesi halinde bu iki alandan biri Muğla Büyükşehir Belediyesi Bodrum Katı Atık Toplama Merkezi yapılmak üzere tahsis edilecek. Bu yerlerin koordinatlarını Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne ilettikten sonra onların belirlenen bu yerlerden birini tercih etmelerini sağlayacağız. Ardından da çalışmalar devletin tüm ilgili kurumları ile birlikte hızla devam edecek. Bodrum’un en önemli sorununun çözmek için ne gerekiyorsa yapıyoruz” dedi.

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.