Anasayfa » Güncel » EĞİTİM-SEN BODRUM’DAN “1 MAYISTA TEK SES OLMAYA ÇAĞIRIYORUZ”

EĞİTİM-SEN BODRUM’DAN “1 MAYISTA TEK SES OLMAYA ÇAĞIRIYORUZ”

 1 Mayıs;  İşçi ve Emekçinin  birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günü olarak bütün dünyada kutlanırken,  Eğitim Sen Bodrum Şubesi adına  Yüksel Okyay  kamuoyuna basın aracılığı şu açıklamayı yaptı: 

“Yeni haftaya emeğin ve emekçinin sorunlarını gündeme taşıyacağımız bir haftanın olmasının verdiği heyecanla başladık. Cuma günü tüm dünya ile birlikte Türkiye ‘de de “Emekçilerin Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü 1 Mayıs’ ı kutlayacağız. Corona salgını tedbirleri nedeniyle kitlesel etkinlikler düzenleyemeyecek olsak da,  EĞİTİM GÜNLÜKLERİ başlığı altında her gün tüm hafta boyunca eğitim başta olmak üzere üzere sorunlarımızı, taleplerimizi gündeme getirecek, HAKLARIMIZ ve ÖZGÜRLÜKLERİMİZ için açık olan iş yerlerinde, sosyal medyada taleplerimizi ifade edeceğiz. Eğitim Sen olarak okullarımızın kapalı olmasından kaynaklı uzaktan eğitim sürecinde öğrenciler, eğitimciler, veliler, ücretli öğretmenler açısından ortaya çıkan sorunları, çözüm önerilerimizi, KESK olarak da tüm kamu çalışanlarının ve hukuksuzca ihraç edilenlerin ekonomik, sosyal, sağlık sorunlarını, taleplerimizi kamuoyu ile yoğun olarak paylaşmaya devam edeceğiz

1 MAYISTA TEK SES OLMAYA ÇAĞIRIYORUZ

“KESK, DİSK, TMMOB, TTB ve Bodrum Eğitim Sen olarak, halkın egemen olduğu bir Dünya için tüm işçi ve emekçileri Uluslararası Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü 1 Mayıs ‘da tek ses olmaya çağırıyoruz. Emekçinin hayatının yok sayıldığı, kaynakların büyük sermayelere aktarıldığı, kapitalist sömürü sisteminin halkı tehlikeye attığını bir kez daha ifade ediyoruz. Buradan tüm Bodrum halkını salgın nedeniyle kitlesel mitingler düzenleyemeyeceğimiz şu günlerde 1 Mayıs öncesi evimizde taleplerimizin olduğu döviz, afiş, pankart hazırlamaya ve bunları 1 Mayıs Cuma günü balkonlarımıza, pencerelerimize, bahçelerimize, kapımıza asmaya, 1 Mayıs Uluslararası Enternasyonal İşçi Marşı ‘nı hep birlikte söylemeye, sosyal mesafeyi koruyarak zeybekler oynamaya, halaylar çekmeye çağrıda bulunuyoruz.

SÖMÜRÜYE, YOKSULLUĞA, GÜVENCESİZLEŞTİRMEYE, SAVAŞA HAYIR

Yeni haftaya emeğin ve emekçinin sorunlarını gündeme taşıyacağımız bir haftanın olmasının verdiği heyecanla başladık. Cuma günü tüm dünya ile birlikte Türkiye ‘de de “Emekçilerin Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü 1 Mayıs’ ı kutlayacağız. Corona salgını tedbirleri nedeniyle kitlesel etkinlikler düzenleyemeyecek olsak da, EĞİTİM GÜNLÜKLERİ başlığı altında her gün tüm hafta boyunca eğitim başta olmak üzere üzere sorunlarımızı, taleplerimizi gündeme getirecek, HAKLARIMIZ ve ÖZGÜRLÜKLERİMİZ için açık olan iş yerlerinde, sosyal medyada taleplerimizi ifade edeceğiz. Eğitim Sen olarak okullarımızın kapalı olmasından kaynaklı uzaktan eğitim sürecinde öğrenciler, eğitimciler, veliler, ücretli öğretmenler açısından ortaya çıkan sorunları, çözüm önerilerimizi, KESK olarak da tüm kamu çalışanlarının ve hukuksuzca ihraç edilenlerin ekonomik, sosyal, sağlık sorunlarını, taleplerimizi kamuoyu ile yoğun olarak paylaşmaya devam edeceğiz. KESK, DİSK, TMMOB, TTB ve Bodrum Eğitim Sen olarak, halkın egemen olduğu bir Dünya için tüm işçi ve emekçileri Uluslararası Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü 1 Mayıs ‘da tek ses olmaya çağırıyoruz. Emekçinin hayatının yok sayıldığı, kaynakların büyük sermayelere aktarıldığı, kapitalist sömürü sisteminin halkı tehlikeye attığını bir kez daha ifade ediyoruz. Buradan tüm Bodrum halkını salgın nedeniyle kitlesel mitingler düzenleyemeyeceğimiz şu günlerde 1 Mayıs öncesi evimizde taleplerimizin olduğu döviz, afiş, pankart hazırlamaya ve bunları 1 Mayıs Cuma günü balkonlarımıza, pencerelerimize, bahçelerimize, kapımıza asmaya, 1 Mayıs Uluslararası Enternasyonal İşçi Marşı ‘nı hep birlikte söylemeye, sosyal mesafeyi koruyarak zeybekler oynamaya, halaylar çekmeye çağrıda bulunuyoruz.

SÖMÜRÜYE, YOKSULLUĞA, GÜVENCESİZLEŞTİRMEYE, SAVAŞA HAYIR. YAŞASIN 1 MAYIS. YAŞASIN EĞİTİM SEN. YAŞASIN KESK.

BODRUM EĞİTİM SEN

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.