Anasayfa » Güncel » EĞİTİM VE GÖNÜLLÜLÜK MİLLİYET TANIMIYOR…

EĞİTİM VE GÖNÜLLÜLÜK MİLLİYET TANIMIYOR…

Yalnız yaşadığı villasında kalp krizinden yaşamını yitiren İran asıllı İngiliz mimar 76 yaşındaki Darius Geransar’ı son yolculuğuna arkadaşları, köpeği fiona ve villasını bağışladığı Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Bodrum Şubesi üyeleri uğurladı. Geransar’ın cenazesi Müslüman ve Hıristiyanları biraraya getirdi.

Eşi ve kızının 6 yıl önce İngiltere‘de trafik kazasında yaşamını yitirmelerinin ardından Yalıkavak Mahallesi’ndeki villasında köpeği Fiona ile yaşamaya başlayan mimar Darius Geransar’ın dört gündür dışarı çıkmamasından şüphelenen komşuları, dün (cumartesi)sabah durumu polise bildirdi. Polis, komşularıyla birlikte girdiği evde Geransar’ı salondaki koltuğun üzerinde ölü buldu. Kalp krizinden dört gün önce öldüğü sanılan Geransar’ın 6 yaşındaki köpeği ‘Fiona’nın da başucunda beklediği görüldü. Geransar’ın cenazesi önceBodrum Devlet Hastanesi Morgu’na ardından da otopsi için Muğla Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı.

Otopsinin ardından Geransar’ın yakınmarı tarafından alınan cenazesi vasiyeti üzerine bugün öğlen Sandıma Mezarlığı’a getirildi. Geransar için burada düzenlenen cenaze törenine avukatı Güneş Sümer, ABD‘li modacı arkadaşı Rose Mary Taramantona, ÇYDD Bodrum Şubesi üyeleri, İngiliz arkadaşları katıldı. Geransar’ın yanından ayrılmayan ‘Fiona’ isimli köpeği de başı ve boynuna siyah başörtüsü bağlanarak cenazeye getirildi. Geransar için önce cenaze namazı kılındı. Modacı arkadaşı Rose Mary Taramantona da cenaze namazında Geransar’ın köpeği Fiona ile safta durdu. Daha sonra ise Geransar için İngiliz arkadaşı Robert Fick, Hıristiyan geleneğine göre dualar okudu, onun eğitim ve sağlık alanında yaptığı yardımlardan bahsetti.

Modacı Rose Mary Taramantona ise arkadaşı Darius Geransar’ın ani ölümünün kendilerini çok üzdüğünü belirtip, “Kızı ve eşini kazada kaybettikten sonra yaşamın anlamsız olduğunu söylüyordu. Sanıyorum bu üzüntüye kalbi dayanamadı. Bize ne Müslüman ne de Hıristiyan olduğunu söylemişti. O’nun en çok düşündüğü çocukların iyi okuması ve eğitim almasıydı. O nedenle bugün iki dinin temsilcileri ile son yolculuğuna uğurladık” dedi.

Konuşmalar ve edilen duaların ardından Darius Geransar, toprağa verildi.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.