Anasayfa » Güncel » GÜRÜN BAŞKAN İNCELEMELERDE BULUNDU

GÜRÜN BAŞKAN İNCELEMELERDE BULUNDU

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Osman Gürün, Bodrum’da yaşanan sel felaketinden hemen sonra Bodrum’a giderek incelemelerde bulundu.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Muğla’nın Bodrum ilçesinde mevsim normallerinin çok üstünde yağan yağmur nedeniyle yaşanan sel felaketinden sonra bölgeye giderek incelemelerde bulundu. Ayrıca Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Bodrum Kaymakamlığı’nda Muğla Valisi Amir Çiçek’in katılımı ile oluşturulan kriz masasında yaşanan sel felaketi ile ilgili katılımcılara bilgi verdi.

unnamed (1)Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Bodrum’da yaşanan sel felaketinden hemen sonra Muğla Büyükşehir Belediyesi İtfaiye, Fen İşleri, MUSKİ ekipleri olmak üzere toplam 264 personel, 31 iş makinası, 52 araç, Bodrum Belediyesi’nden de 250 personel, 20 iş makinasıyla olaya müdahale ettiklerini, ayrıca  AKUT, AFAD gibi ekiplerinde 27 kişi ile vatandaşlara yardımcı olduğunu söyledi. Bodrum’da yaşanan sel felaketinde can kaybının olmamasının sevindirici olduğunu söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Belediyesi ekiplerinin sel felaketinden itibaren gece gündüz koordineli çalıştığını, en kısa sürede Bodrum’da hayatın normale döneceğini söyledi. Ayrıca sabah erken saatlerde ilçeye gelen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, sel felaketinin yaşandığı cadde, sokaklarda esnafları ve vatandaşları ziyaret etti ve geçmiş olsun dileklerini iletti.

 

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum tarihinde görülmemiş yağışla karşılaştıklarını, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum Belediyesi ekiplerinin sel felaketinin ardından çalışmalara hemen başladığını söyledi ve birlik, beraberlik içinde bu felaketin yaralarını saracaklarını belirtti.

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.