Anasayfa » Politika » GÜRÜN “TÜM İLÇELERE EŞİT VE ADİL YAKLAŞIYORUZ”

GÜRÜN “TÜM İLÇELERE EŞİT VE ADİL YAKLAŞIYORUZ”

Muğla Büyükşehir  Belediye Başkanı Osman Gürün, Menteşe İlçesi’nde 66 muhtarın katıldığı toplantıda, her ilçeye eşit mesafede hizmet vermeye özen gösterdiklerini belirterek, küçük siyasi hesaplarla toplumun huzursuz edilmemesini istedi.

Menteşe Belediyesi Konakaltı Kültür Merkezi salonunda gerçekleştirilen toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, CHP İl Başkanı Mürsel Alban, İlçe Başkanı Erkan Aydın, Büyükşehir Belediyesi daire başkanları ve Menşete ilçesindeki muhtarlar katıldı. Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Büyükşehir yasasından sonra mahalle statüsü alan köylere İl Özel İdare döneminden daha hızlı hizmet vermeye özen gösterdiklerini söyledi. Gümüş, Büyükşehir yasasının getirdiği olumsuzlukları bildiklerini, fakat seçilmişler olarak bu olumsuzlukları olumlu yönde kullanarak hizmet vermeye çalıştıklarını açıkladı.

“ŞİKÂYET ETME GİBİ BİR HAKKIMIZ YOK”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Büyükşehir yasanının ne olup olmadığı konusunda derslerini çalışarak bu göreve talip olduklarını söyledi. Gürün, “Bu göreve gelirken o görevin yetki ve sorumluluklarını kitabında yazdığı gibi öğrendik, ona göre hazırlık yaptık. Belediye Başkanının şikâyet etme gibi bir pozisyonu olamaz. Muhtarların da seçilmiş olarak şikâyet etme hakkı yok. Sonuçta seçilmişlerin hiç birisinin şikâyet etme gibi bir hakları yok. Ben hizmet üretmekle görevliyim. Bütün görevim süresince bunu uyguladım, şikâyet etmedim, sadece zaman zaman tespitlerde bulundum. Büyükşehir yasası ile ilgili eleştirilerimiz ve önerilerimiz var. Bu eleştiri ve önerilerimizi ilgili makamlara bildirerek nasıl daha iyi yasa olur ve bu yasa ile daha çok nasıl hizmet edebiliriz konusunda önerilerimizi yapıyoruz” dedi.

“TÜM İLÇELERE EŞİT VE ADİL YAKLAŞIYORUZ”

Başkan Gürün Muğla Büyükşehir Belediyesi olarak sloganlarının ‘Hedefimiz1, Muğla1bir” olduğunu belirterek, “Muğla Büyükşehir Belediyesi olarak bütün ilçelerimize eşit ve adil yaklaşıyoruz. Bizim için kırsal ilçelerimiz de, kıyısal ilçelerimizde aynı. Önümüzde 3 yıl var. İyi niyetimizden şüphe etmeden vatandaşlarımıza hizmet vererek başımız dik yürümek zorundayız. Küçük siyasi hesaplarla toplumu huzursuz etmeye hakkımız yok” dedi.

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.