Anasayfa » Çevre » GÜVERCİNLİK’TE PLAJ MI? ÇÖPLÜK MÜ?

GÜVERCİNLİK’TE PLAJ MI? ÇÖPLÜK MÜ?

Güvercinlikliler plajlarının çöplük haline gelmesini protesto etti.

Turizm sezonunun ekonomik sıkıntı nedeniyle zorda olduğu bu günlerde Güvercinlik plajlarının çöplüğe dönmesi ,halkın denize girecek temiz plaj bulamaması halkı isyan ettirdi. Görevlileri  protesto eden Güvercinlik’liler, belediyeyi göreve çağırdı.

Herkesin 9 günlük bayram tatilinden beklentisi olduğunu söyleyen Güneş Demirkaan ‘’Bodrum bu ekonomik sıkıntıyı böyle mi aşacak.Daha kendi plajlarını temizleyemeyen, Bodrum’un en güzel beldelerinden biri olan Güvercinlik’i bu duruma düşüren yerel yönetimler kendi halkını mikroplu pis ve çöplüğe dönmüş plaja layık görüyor.Yazıklar olsun” dedi.

güvercinlik

Pankartlara ” Güvercinlik’te çocuklarımız güvenli ve temiz bir plajda yüzmek istiyor, Güvercinlik halkı çöplükte denize girmek istemiyor, Hafriyat atığı,çöp,moloz,teneke,iğneli oltalar içinde çocuklarımız denize giriyor, Güvercinlik halkı plaj istiyor, Belediyemizden temiz plaj istiyoruz, Belediye göreve, Torba’daki plaj gibi plaj istiyoruz.” sloganlarını yazarak taleplerini dile getiren Güvercinlik halkı, “burası Bodrum değil mi,neden temiz plajımız yok,belediyenin yaptığı gazino,çay bahçesi bizim hakkımız değil mi?Gelen misafirlerimize plajlarımızın çöplüğe dönmesini izah edemiyoruz ve utanıyoruz ” dediler.

güvercinlik.jpeg2

 

Halk plajı tabelasının paslı ve yerlerdeki çöplerin arasında olduğunu göstererek ,çocukların pis , eski kayık ve tekneler yüzünden denize giremediğini söyleyen Emekli matematik öğretmeni Esma Ülker ’’10 yaşındaydım Güvercinlik’e geldiğimde deniz pırıl pırıl,tertemizdi.Şimdi pislikten denize giremiyoruz.Halka ait bu plajda şimdi bu eski tekneler burayı işgal ettiler,atıklarını buraya atıyorlar,burası tersane değilki,belediye buna nasıl izin veriyor.Neden burayı temizlemiyor. Burası da Bodrum değil mi,belediye başkanı Mehmet Kocadon’dan rica ediyoruz, artık bizi de vatandaşı olarak kabul edip Güvercinlik’te görevlerini yerine getirsin. Evimizin önünde deniz varken neden başka koylara gidip denize giriyoruz, çocuklarımız mikroplu ve pis sularda denize giriyor ,hastalanırlarsa bunun vebalini kim verecek’’ dedi.

 

Turizm işinde çalışan Kemal kaptan ise ‘’ben yıllardır teknemle turizme hizmet ediyorum böyle pislik ve böyle sorumsuzluk görmedim.Buradaki başıboşluk akıl almaz durumda,belediye  hizmet vermiyor.Sadece arada bir gelip görünen zabılar var.Gerçek bir temizlik ve kontrol olması lazım, buraya şamandıra koymakla burası plaj olmuyor belediyeyi göreve çağırıyoruz’’dedi.

 

 

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.