Anasayfa » Çevre » İNŞAAT YASAĞINI TAKMADIĞI GİBİ, GÜNDOĞAN’IN ORTASINA PİSLİK ÇUKURLARI AÇIYOR…

İNŞAAT YASAĞINI TAKMADIĞI GİBİ, GÜNDOĞAN’IN ORTASINA PİSLİK ÇUKURLARI AÇIYOR…

Gündoğan, Kızılburun Caddesi 408 parselde “Seba İnşaat Manolya” ya ait inşaat, yasağa ve tüm şikayetlere rağmen devam ederken; şimdi de sızıntılı atık su ve pislik depolama çukuru yaparak, çevre ve insan sağlığını tehdit ediyor.  

Gündoğan, Kızılburun Caddesi 408 parselde “Seba İnşaat Manolya” ya ait inşaatın demir, tuğla v.b. malzemeleri yola bırakıldığı ve sıklıkla trafiği engellediği nedeni ile Bodrum Belediyesi’ne şikayette bulunan emekli büyükelçi’nin, Bodrum Belediyesi’ne yazdığı şikayet dilekçesini ve belediyenin cevabını 10 Mayıs 2016’da sitemizde yayınlamıştık. Pulat Tacar, hiçbir muhattap bulamamaya devam ediyor. Tacar’ın dilekçesi aynen şöyle:

SAYİN İLGİLİLER

1) 15 Mayıs 2016 pazar günü  olmasına rağmen  408 parselde  inşaat  çalışması devam etti. Zira  yasak ve kural tanımayan  bir  zihniyet ile  ve onları denetleyemeyen kural dışılıklara göz yuman   “yetkililerle”  karşı karşıyayız.

2) 16 mayis 2016  insaat yasağı  baslamış olmasi gerekirken, 408 parselde inşaat devam ediyor. Daha önce de  arzetmiştim. İnşaat yasağını takmayacaklarını   işçilerine söylemişti bu inşaati yapanlar.  İnşaati yapanlar  mostralık  konutlar bitirerek  “silkeleyecekleri” konut alıcılara “göstermek için,  etraflarını rahatsız  etmeğe devam ediyorlar  edecekler  ve kamu buna göz yumacak…  Öyle mi?

3) Kamu   ruhsat alanı dışında  yapılan   tanıtım ofisi veya  şantiye  binasi  (her ne ise) ona da göz yummağa devam mı edecek? kamuya terk edilen  parsel dışı alana pazarlama – tanıtma ofisi yapma ruhsatı da  verilmiş  mi?

4)  İnşaat sahipleri   şimdi  arsaları ile Kızılburun caddesinin kenarına bir   atık su  ve pislik depolama  çukuru yaptılar. Bu sızıntısı  olan bir  atık  çukurudur. Buradan sızacak  pislikler, sular ve (affedersiniz) insan atıkları    yolun öbür yanında  bulunan  cennet evleri  konutlarının ortak alanına ve  konutların temeline  pislik  akıtacaktır  . Salınacak koku ve haşarat  tehlikesinden söz etmedim. Zira  inşaat sahipleri   inşaatlarına bir arıtma tesisi  yapmamışlardı.  Fazla masraf olmasın…diye bekleyecekler, silkeleyecekleri talipler  artar ve iskan izni alabilirlerse  yapacaklardır belki. O  zamana kadar    komşuları  da  azcık kirlensin  fark etmez  zihniyeti  egemendir  ve kabul görmektedir..anlaşılan…  zira futursuzca  kural çiğnemeğe devam ediyorlar.

Ruhsatları varmış   ya.. Belediye yetkilileri  öyle derlermiş   soranlara !!!

Beklentimiz :

İnşaat yasağı başladığına göre inşaata ve gürültüsüne  son  verilmesi   ve     orada çalışanların  ve  diğer zevatın  atıklarının biriktirileceği ve dolunca   herhalde vidanjor  yol kenarına   çekilerek boşaltılacağı  ve etrafa   “nefis” kokular saçacak olan  bu …..  çukurunun  işletmeye açılmasının engellenmesidir, göz yumulmamasıdır. Zira burada  bu ülkenin vatandaşlarının da  sağlıklı biçimde   tozdan gürültüden pislikten korunarak  yaşama hakkı  vardır.

Buraya tatil için gelecek yabancı konukların  hakkını  da “belediye düşünsün”

Yasaların uygulanmasını ve  ambalajcı   da olduğu künyesinde  yazılı olan inşaat sahibinin  başkalarına zarar vermesinin önlenmesini  beklemekteyiz.

Saygılarımla  gereği için  bilginize  sunarım

PULAT TACAR
CENNET EVLERİ
GÜNDOGAN-BODRUM
KIZILBURUN  CADDESİ 70
Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.