Anasayfa » Ekonomi » İSTANBUL’DAN SONRA BODRUM HAVALİMANI

İSTANBUL’DAN SONRA BODRUM HAVALİMANI

Dünyanın en büyük uçak dönüşüm ve bakım şirketlerinden AMAC Aerospace, Milas-Bodrum Havalimanı’nda hangar kuruyor.

Dünyanın en büyük özel sermayeli VIP uçak dönüşüm ve bakım merkezi olan AMAC Aerospace, Türkiye’deki yatırımlarına devam ediyor. Merkezi İsviçre Basel olan firma Türkiye’de 2012 yılında İstanbul Havalimanı’nda Sancak Air’den aldığı hangardan sonra Milas – Bodrum Uluslararası Havalimanı’nda da yeni hangar açıyor.
Amac Aerospace, Boeing 777/747 gibi büyük gövdeli uçaklardan Gulfstream/Bombardier gibi iş jetlerine kadar geniş bir yelpazedeki özel uçaklara bakım ve modifikasyon hizmeti veriyor.

milas-hava-limanı-bakım-hangari-2Merkezi İsviçre’nin Basel şehrinde bulunan şirket, 2012 yılından itibaren Amac Aerospace Turkey firmasıyla İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki 1500 m2 lik bakım merkezinde çalışmalarına devam ediyor. İstanbul Atatürk Havalimanı’nda Dassault Falcon ve Pilatus PC-12 iş jetleri yetkili servisi olarak hizmet veren Amac Aerospace, İstanbul’daki bakım merkezine ek olarak Milas – Bodrum Uluslararası Havalimanı’nda da yeni hangarıyla hizmet verecek.

Milas – Bodrum Havalimanı’nda hem ticari uçak hem de iş jetlerine bakım ve modifikasyon hizmeti verecek bir hangar inşaatına başlayacak olan firmanın yeni hangarı 6 bin 400m2’lik bir alana inşa edilecek.

DHMİ tarafından alan tahsis edilen firmanın yeni hangarı iki adet dar gövdeli uçak ya da altı adet iş jetine aynı anda ağır bakım yapacak büyüklükte olacak ve gereken tüm atölye depo ve ofis alanlarını içerecek. Hangarın 2016 yılı sonuna kadar bitirilmesi hedefleniyor.
Yeni hangar ile ilgili açıklama yapan Amac Aerospace Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Kadri Muhiddin; “Planlamamıza uygun olarak Türkiye’deki yatırımlarımıza emin adımlarla devam ediyoruz. Dünyaca ünlü tatil merkezi Milas – Bodrum Havalimanı’ndaki iş jeti trafik yoğunluğu ve artan ticari uçak sayısı ve trafiğinin böyle bir ihtiyaç yarattığını gördük. Basel İsviçre ve İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki tesislerimizde kaliteli ve zamanında hizmet verme anlayışımızı açılacak yeni hangarımızda da aynı ciddiyetle devam ettireceğiz” dedi.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.