Anasayfa » Çevre » KARAOVA’DA BAĞLAR ŞENLİKLERLE BOZULDU

KARAOVA’DA BAĞLAR ŞENLİKLERLE BOZULDU

3.Karaova Bağbozumu Şenlikleri sona erdi.

Karaova-Der’in ev sahipliğinde gerçekleşen şenliklere Bodrum’un yanı sıra, Milas ve Muğla’dan da vatandaşlar katıldı. Çeşitli STKların da desteklediği şenliklerin son gününde, Mumcular Mustafa Kalem Parkı’nda yerel üreticilerin üzümlerinin yanı sıra, her türlü mevsim sebzesi, meyvası, şarap, kaşıktan- halıya kadar birçok ürünün satışı yapıldı.

Parkta kurulan stantlar, satışa sunulan ürünlerin yanı sıra; konferanslar, müzik ve çocuk atölyeleri de şenliğin etkinlikleri arasındaydı. Karaova Söyleşileri, Günün değerlendirilmesi ve gelecek için markalaşma  Yüksek Mimar Faruk Malhan tarafından anlatılırken, Senem Diyici ile doğada akustik caz konseri, Yemek Yarışması ödül töreni ve ödüllü yemeklerin satışa sunulması, Mustafa Özcan ve Karaova Halk Korosu  Yöresel Konseri yapıldı. Akşam ise Kurtalan Ekspress konseri ile şenlik sona erdi. Bağ temalı amatör resim yarışması, köyler arası yemek yarışması, yöresel tadımlar, bağ dağıtımı ile tohum takası, temel devran adı verilen kıyafet defilesi, halk dansları gösterileri ve çeşitli konserleriyle bir bağbozumu şenliği daha böylece sona erdi. Üretici ile tüketici bir araya geldi, sürdürülebilir bir tarım anlayışı geliştirildi.

Karaova-Der Başkanı Ali Öztürk’ün örnek bir kalkınma modeli olarak değerlendirilen bu projenin bölge halkının ekonomik yapısına önemli katkı sağlayacağını ifade ederek “Ne kadar yerelsek, evrenseliz…” dedi. Karaova Bağbozumu şenliğine katılan yöre halkı ve protokol üyeleri ile turistler çok başarılı bir şenlik olduğu yönünde görüş birliğine vardılar.

 

 

 

 

 

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.