Anasayfa » Çevre » “KARMAŞA DEĞİL ÇARPITMA VAR!” CEVABI GELDİ…

“KARMAŞA DEĞİL ÇARPITMA VAR!” CEVABI GELDİ…

“RESLERDE BEZDİREN KARMAŞA” manşeti  ile dün verdiğimiz haberin ardından, bugün Rüzgar Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürü Bertan Korkmaz tarafından basına ve kamuoyuna yönelik bir açıklama geldi:

KARMAŞA DEĞİL ÇARPITMA VAR!

Değerli Bodrum Halkının ve Kamuoyunun aydınlatılması amacıyla düzenlediğimiz son basın toplantısında da belirttiğimiz gibi, Geriş RES rüzgar enerji santrali projesinin inşaatına ilişkin tüm yasal izinler alınmış ve hukuki süreç, Nisan 2015’de tamamlanmıştır.

İnşaat çalışmalarına 11Kasım 2015 tarihinde proje sahasında hazine mülkiyetindeki parsellerden başlanmıştır. Ancak, projeyi engelleme amacındaki kimi gruplar yalan beyanlarını ve mesnetsiz şikâyetlerini yeniden gündeme getirmişler, bu iddiaların bir kere daha değerlendirilmesi sebebiyle çalışmalarımıza ara verilmiştir. Bu şikâyet ve iftiralar ilgili kamu kurum ve kuruluşları tarafından bir kez daha yerinde incelenmiştir. Bu detaylı incelemeler, sonucu Geriş RES Projesi inşaat çalışmalarının verilen izinlere ve ilgili mevzuatlara uygun olarak yürütülmekte olduğu tespit edilmiş, ilgili raporlar da yetkili makamlara bir kez daha sunulmuştur.

Bu bağlamda; gerekli kamu kurum ve kuruluşlarından, kiralamaları ve irtifak hakkı işlemleri tamamlanmış hazine mülkiyetindeki parsellerde inşaatın yapılmasında herhangi bir sakınca olmadığına dair yazıları yetkili makamlara iletilmiştir. Yani haklılığımız bir kez daha onaylanmış ve rapor halinde yetkili makamlara sunulmuştur.

Son olarak da Belediye ekipleri inşaat alanında tespit çalışmasında bulunmuşlar ve çalışmamızı engelleyecek hiçbir hukuki engel olmaması nedeniyle sahadan ayrılmışlardır.

Bu süreçten de anlaşılacağı üzere; Geriş RES yatırımımızla ne yasal, ne hukuki ne de ilkesel olarak karmaşa yoktur. Sadece gerçekleri saptırmaya ve çarpıtmaya yönelik bir lobi faaliyeti vardır.

Tüm izinleri alınmış, bu doğrultuda çalışmaya başlamış olan temiz ve ekonomik bir yatırımın, lobi faaliyetlerine alet edilmesini dün de anlamadık, bugün de anlamıyoruz.

Yasal hiçbir engeli olmadığı için ‘normal bir süreç içinde’ inşaata başlayan şirketimize yönelik saldırı, tehdit ve tacizlere hiçbir şekilde boyun eğmemiz ,söz konusu değildir, olmayacaktır.

Gerçeklerin, çarpıtmalara her zaman üstün geleceği inancımızla; yatırım planımız çerçevesinde çalışmalarımıza devam etmekte olduğumuzu, bir kez daha kamuoyu ile paylaşıyoruz.

Ayrıca, değerli Bodrum halkına ve kamuoyuna ülkemizin bağımsız, temiz ve çevreci enerji kaynağı olan rüzgar enerjisinin ekonomiye ve Bodrum’a kazandırılmasına yönelik vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz.

Saygılarımızla

Rüzgar Elektrik Üretim A.Ş.

Bertan Korkmaz

Genel Müdür

RÜZGAR AŞ

 

 

 

 

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.