Anasayfa » Güncel » KENT KONSEYİ BAŞKANI “HİÇ BİR LİSTE YAPMADIM”

KENT KONSEYİ BAŞKANI “HİÇ BİR LİSTE YAPMADIM”

Bodrum Kent Konseyi’nin üçündü döenm başkanı Mustafa Demiröz oldu.

Nurol Kültür Merkezi’nde yapılan Bodrum Kent Konseyi’nin seçimli genel kuruluna, geçmiş dönemlere göre ilgi daha yoğundu. Dernek, vakıf, oda, sendika, parti ve muhtarların katıldığı toplam 77 kişi oy kullandı. 36 kişi yürütme kuruluna aday oldu.

6 Temmuz’da yapılan seçimli olağan genel kurulunda tek aday olan ve oy birliği ile başkan seçilen, Bodrum Denizciler Derneği Başkanı Mustafa Demiröz, sorularımızı yanıtlayarak, genel kurulla ilgili kısa bir değerlendirme yaptı:

“MUHTARLARIMIZIN KATILIMI ÇOK ÖNEMLİYDİ”

“Konseyimizin 3. Seçimli Genel Kurulu’nda 77 stk temsilcisi oy kullandı. Bunların içinde dernek, oda, vakıf, sendika, siyasi partilerin temsilcileri vardı. Özellikle muhtar arkadaşlarımızın katılımı bizi çok memnun etti. Yürütme kuruluna asil veya yedek üye seçilmek çok da önemli değil aslında. Başkanlık yaptığım 9 aylık dönemde, böyle bir ayırım yapmadan, her kurumdan destek istedik. Başta mimarlar odası olmak üzere, hukukçu arkadaşlarımızdan, konumuz ne ise o konudaki uzman kişilerden destek istedik. İstemeye de devam edeceğiz. ”

“HİÇ BİR LİSTE YAPMADIM”

Sonuçtan memnun musunuz?

“Yoğun ilginin olduğu bir gerçek, ancak daha da fazla olabilirdi diye düşünüyorum. Sonuçta biz belediyenin görevini elbette yapmıyoruz, yapamayız da ama beldemize karşı burada yaşayanlar olarak bir sorumluluğumuz var. Biz sorun çözücü değiliz, ancak yaşam alanlarımızı korumak ve hemşehrilerimizin daha insanca koşullarda yaşaması için önermelerimiz olmalı. Her şeyi belediyelerden beklemek yerine, kendimiz de bazı konularda çözümler üretmeliyiz ve hatta uygulamalıyız. Bu bağlamda, bizim gönüllülük esasında çalışan, elini taşın altına koyan arkadaşlara ihtiyacımız var. Sonuçtan memnuniyete gelince, ben herkesle çalışırım. Ne bir siyasi ayırım yaparım, ne de kişisel bir sorunum olabilir. 9 aylık süreçteki yürütme kurulu arkadaşlarım da aynı mantıkla çalıştı. O nedenle, ne ben ne de eminim ki yürütme kurulum arkadaşlarım bir liste yapmadılar. Blog liste v.s. gibi çalışmalar, kulisler yapanlar olmuş olabilir. Beni de çok fazla ilgilendirmiyor. Geçmiş dönemde çalıştığım yürütme kurulu arkadaşımlarımdan biri, yeni aday olan bir arkadaşımızla  aynı oyu aldı. Biri yedek üye olacaktı. Yürütme kurulu üyesi arkadaşım feragatle, yerini yeni üyeye  bıraktı. Biz böyle bir ekiptik. İnanıyorum ki, yeni arkadaşlarım da aynı mantıkla çalışacaklardır. Özetle, her şeye rağmen demokrasi işledi. Buradan, bir kez daha seslenmek istiyorum. Yürütme kurulunda asil veya yedek üye olmak, çok da önemli değil. Bodrum’a gönül vermiş tüm arkadaşları, konusunda uzman olan herkesi konseyimize destek vermeye çağırıyorum.”

YENİ YÜRÜTME KURULU ASİL VE YEDEK ÜYELERİ

Yürütme Kurulu Asil üyeleri şu isimlerden oluştu:

Başar Bıyıklı, Meral Saraçbaşı, Lon Briet, Abdulkadir Sevindik, Ayhan Ongun, Hüseyin Sağkal, Kemal Özyurt, Mehmet Çilsal, Yaman Olgaç, Firdevs Şengül, Yılmaz Çinçik, Yaşar Çelikan ve Figan Erozan Şendikmen.

Yürütme Kurulu Yedek üyeleri ise şu isimlerden oluştu:

Rezzan Şebin, Gökhan Türker, Tuna Işın, Veysel Yapıcı, Halil Köse, Levent Kalyon, İzzet Avni Kayahanlı, Nihat Gençosman, Halil Özyurt, Şenol Cömert, Mustafa Duru, Gönül Demirel ve Turgay Yener.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.