Anasayfa » Güncel » İSTİFA EDEN TOPÇUOĞLU “KEŞKE HERKES İSTİFA YETKİNLİĞİNDE BULUNABİLSE”

İSTİFA EDEN TOPÇUOĞLU “KEŞKE HERKES İSTİFA YETKİNLİĞİNDE BULUNABİLSE”

 

Bodrum Kent Konsey Yürütme Kurulu Başkanı  Hamdi Topçuoğlu, 2017 Haziran’da sona erecek görev süresini beklemeden istifa etti.

Kent Konseyini olağanüstü toplantıya çağıran Hamdi Topçuoğlu, bugün yapılan toplantıda istifasını, Divan Başkalığı’na sundu. Genel Kurulun açılışının ardından, konseyin dört yıllık faaliyetini görselleri ile birlikte sunan Hamdi Topçuoğlu ardından, kırmızı zarfla istifasını sundu. Divan Başkanı olan ve kent konseyi yürütme kurulu üyesi Yaman Olgaç istifa dilekçesini okuyarak, Topçuoğlu’ndan istifa gerekçesini öğrenmek istediklerini söyledi. Topçuoğlu “İstifa etmek çok güzel bir davranış. Keşke herkes istifa yetkinliğinde bulunabilse. Ben sivil toplum örgütlerinde ebedi başkanlıklara karşıyım. Eğer projeniz ve iyi bir ekibiniz varsa , dört yıl hizmet etmek için fazlasıyla yeterlidir. Bir şeyleri, devredebilmemiz gerekiyor. Türkiye’ye örnek bir konsey haline geldik. Önemli olan kalıcı olmaktır. Bize huzur ve yaşama sevinci veren Bodrum için çalıştık. Büyük menzili olan kişilerin yolu uzundur. Yol ne kadar uzun olursa olsun, makamlar birer araçtır. Bana bu süreçte bu kadar çok destek veren, benimle omuz omuza çalışan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”diyerek yürütme kurulu üyelerini sahneye çağırarak teşekkür etti.

“KENT KONSEYLERİ BELEDİYELERİN ARKA BAHÇESİ DEĞİLDİR”

Hamdi Topçuoğlu faaliye raporunu sunmadan önce şunları söyledi “Kent konseylerinin ne anlama geldiğinin tam olarak anlaşılamamıştır. Dört yıllık çalışmalarımızı anlatırken, bir anlamda hesap da veriyoruz. Kent konseyi belediyelerin arka bahçesi değildir. Belediye başkanlarının hık deyicisi değildir. Ayrıca Demokles’in kılıcı gibi belediye başkanının da denetçisi değildir.Göreve başlarken bir yerimiz bile yoktu. Bugün Türkiye Kent Konseyleri Yürütme Kurulunun sekiz üyesinden biriyiz. ” Dedi. Genel Kurulun oy çokluğu ile aldığı karar neticesinde, Haziran ayına kadar geçici başkanlık yapmak üzere konsey yürütme kurulu üyeleri kendi aralarından bir başkan seçecek.

KONSEY2

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.