Anasayfa » Politika » “KİMSEYE KÖSTEK OLMAK NİYETİNDE DEĞİLİZ”

“KİMSEYE KÖSTEK OLMAK NİYETİNDE DEĞİLİZ”

AK Parti Bodrum İlçe Binası’nda vatandaşlarla biraraya gelen Muğla  Milletvekili Nihat Öztürk, turizmle ilgili çalışmaların yanı sıra, Bodrum’un sorunlarına da değindi.

Rusya krizinin ardından turizm çalışmalarının önemli ve anlamlı bir hale geldiği ifade ederek Bölge turizmi hakkında yapılan çalışmaları anlatan Öztürk şunları söyledi:

“Bu kriz bizi daha dinamik hale getirdi. Şimdi, devletimiz yaklaşık 27 tane ülkeye uçak desteği sağlama kararı aldı. Daha önce sadece Rusya Federasyonuna bağlı, oradan gelen uçaklara verilen destek şimdi özellikle Avrupa bağlantılı yaklaşık 27 tane ülkeden gelecek uçaklara verilecek. Bu özellikle bölgedeki turizmi daha da hareketlendirecek ve en azından karamsarlık içinde olan işletmecilerimize bir umut ışığı oldu. Bunun yanı sıra Rusya kaynaklı acentelere verilen kredi desteği de yine ülkemize daha çok turist getirmesini beklediğimiz destinasyonlara verilecek”

Kimsenin ülkesinde kriz yaşamayı istemediğini belirten Öztürk kimsenin karamsarlığa kapılmamasını ve Turizm Bakanının çok ciddi çalışmalar içerisinde olduğunu söyledi.

Bölgenin başlıca turizm sorunlarından olan ecri-misil meselesi hakkında yapılan çalışmaları da aktaran Milletvekili Öztürk, “Turizmcilerimizin özellikle böyle bir dönemde desteğe ihtiyaçları olduğunu Defterdarlık Müdürüne ilettik. Kendisi de bu konuda bir çalışma başlattı. Pazartesi günü tekrar kendisi ile konuşacağız. Turizmcimizi rahatlatmak adına ne yapılabilir? Ecri-misil ücretlerinin daha kabullenebilir bir pozisyona çekilmesi için ne yapılabilir? Konularında çalışmalar sürüyor” dedi.

Büyükşehir Üzerine Düşeni Yapmadı, Para Başka ile Gönderildi

Bodrum için büyük önem arz eden katı atık depolama tesisi projesinin, Muğla Büyükşehir Belediyesinin payına düşen ödemeyi yapmadığı için başka bir ile kaydırıldığını belirten Nihat Öztürk, şimdilerde kaynak aktarılmasını sağladıkları yeni atıksu arıtma tesislerine büyükşehir belediyesinin sahip çıktığını söyledi. Öztürk, “Bugüne kadar, Turgutreis‘in arıtması için kılını kıpırdatmayanlar bizim bu hamlemizle beraber hemen eylem planına geçtiler. Bizim hamlemize karşılık belediyenin hamle yapması güzel bir şey. Biz 10 milyon lira kaynak ayırdık onlar 50 milyon lira ayırdılar. Önemli olan bölgeye eser kazandırmaktır. Bu konuda, Muğla‘ma kim hizmet ediyorsa destek olmak zorundayız. Kimseye köstek olmak niyetinde değiliz, ne sorunları varsa aşılması için yardımcı olmaya hazırız. Bodrum bir tane, Marmaris bir tane, Fethiye bir tane” dedi. – MUĞLA

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.