Anasayfa » Kültür - Sanat » “KOZMOZ” ŞİMDİ DİJİTALDE
????????????????????????????????????

“KOZMOZ” ŞİMDİ DİJİTALDE

Ressam Ayça Ersoy’un ‘Kozmoz’ koleksiyonu şimdi dijital portallerde…

Ressam Ayça Ersoy’un, 9-24 Eylül 2017 tarihlerinde Bodrum Dibekli Han Sanat Köyü’nde sanatseverlerin beğenisine sunulmuş olan ‘Kozmoz’ adlı sergisi şimdi de dijital ortamda sergileniyor. Sanatçının ‘Kozmoz’ koleksiyonu, seramik objeler ve tual üzerine çalışılmış eserlerden oluşuyor. Tual üzerinde akrilik boyayı, ayna, kilim, seramik parçalar ve maskeler ile harmanlayan Ayça Ersoy, önceki soyut çalışmalarından farklı bir seçki ile beğeni toplamıştı.

Sanat portalı  com’da “Güncel Sergiler”bölümünde 1-15 Kasım 2017 tarihleri arasında yer alacak olan koleksiyon, ocak ve şubat aylarında dünyanın en büyük ve köklü sanat portalı  artnet.com’un  “Events” bölümünde sergilenecek. Aynı portalın, “Artists” bölümünde yer alan sanatçılar listesinde de sanatçıya ulaşmak mümkün olacak.

1978 yılında İstanbul ‘da doğan sanatçı, resim çalışmalarına 2008 yılında başladı. Nilüfer Tokay, İrfan Önürmen, Rıfat Koçak gibi tanınmış sanatçılardan dersler alan Ayça Ersoy, kendine özgü çalışmalarını Bodrum Bitez’deki atölyesinde sürdürüyor. Pek çok karma sergiye katılmış olan sanatçının  ‘Kozmoz’  adlı koleksiyonu 12.  Kişisel sergisi olarak sanat gündeminde yer aldı.

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.