Anasayfa » Politika » MARİNA İDDİALARINA DEVAM “DÖRT ŞART KOŞTU”

MARİNA İDDİALARINA DEVAM “DÖRT ŞART KOŞTU”

Doğan Grubu’nun işletmesinde olan, Bodrum Milta Marina ile ilgili iddialar, Doğan Grubu’nun dün yaptığı açıklamalara rağmen, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş tarafından devam ediyor.

Millet Meclisi’nde parti  gruptoplantısında çeşitli konulara açıklama getiren HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Bodrum Milta Marina’ya ilişkin iddialarına devam etti : ” Doğan Medya meselesi. Biz hiçbir medya kuruluşu ile medya-siyaset ilişkisi dışında birşey kurmadık. Hiçbir zaman pozitif ayrımcılık görmedik. Kayıtlar açılsın, incelensin. 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde Doğan Medya’nın bize ayırdığı saat, Erdoğan’a ayırdığı saatin belki de 20’de 1’idir. Bizim üzerimizden sanki HDP‘nin medya grubuymuş gibi Doğan Medya’yı hedef haline getirdiler.”

25 GÜNDE NE OLDU?

Doğan Medaya eleştiri Selahattin Demirtaş, hükümetin “barış” kelimesini televizyondan duyduğu zaman panik olduğunu savundu. Doğan Medya’nın işlettiği marinayla ilgili bir soruşturmanın başlatıldığını belirten Demirtaş, şunları ifade etti: “Sizinle olan sözleşmeyi feshettiklerini söylediler. Niye almışsınız? Uyduruk sebepler. Aradan 25 gün geçmiş, açılan bir dava veya itiraz yok. 25 gün sonra feshi kaldırmışlar ve yine ‘işletin’ denilmiş. Ne oldu bu 25 günde? Doğan Meyda açıklama yapmış. Ben de kendilerinden istiyorum; nereye, hangi idare mahkemesine başvurdunuz? Bağımsız medyasınız ya bunları açıklayın. Ben de diyorum ki sarayla pazarlık yaptınız. Çağırdı sizi, 4 şart koştu. Bunları yerine getirdiniz Bodrum‘daki yeri geri aldınız. Ondan sonra ‘Demirtaş bizi kandırdı’ diyorsunuz. Kim kimi kandırdı şimdi görüyoruz. Biz dik duruyoruz sallanan sizsiniz.”

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.