Anasayfa » Politika » “MÜLTECİ KAMPI İDDİALARI PROVOKE ETMEYE YÖNELİK”

“MÜLTECİ KAMPI İDDİALARI PROVOKE ETMEYE YÖNELİK”

Ak Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, Milas ve Bodrum ilçeleri arasında sığınmacılar için kamp kurulması ile ilgili söylentilerin gerçeği yansıtmadığını belirterek, “Muğla ili sınırları içerisinde yabancı uyruklu vatandaşlarla ilgili herhangi bir kamp yerleşkesi gündemimizde yok” dedi.

AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, yaptığı yazılı açıklamada son günlerde bazı siyasilerin Milas ile Bodrum ilçeleri arasında bulunan Dörttepe-Karaova bölgesindeki alana bir mülteci kampı kurulacağı yönündeki açıklamalarını eleştirdi. Öztürk açıklamasında, “Yapılan açıklamalar tamamen art niyetli ve çözüm üretmekten çok insanları provoke etmeye yönelik. Bu konuyla ilgili olarak Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ve Muğla Valimiz ile görüştük. İl sınırları içerisinde yabancı uyruklu vatandaşlarla ilgili herhangi bir kamp yerleşkesi düzenleme ve çalışması gündemimizde yok. Yapılan açıklamalar tamamen art niyetli” ifadesine yer verdi.

Milletvekili Öztürk, geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın Bodrum‘da bir toplantı yaptığını hatırlatarak “Bakanımız kendisi bizzat açıkladı. ‘Bodrum‘da ve Ege‘de mülteci ve sığınmacı kampı olmayacak’ dedi. Muğla‘da da öyle bir durum yok. Bodrum, Milas ve tüm ilçelerimizde böyle bir kamp ne düşünülüyor, ne de uygulamasına geçildi. Böyle bir kampın kurulmayacağını Muğlalı vatandaşlarımızla paylaşmak istiyorum” dedi.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.