Anasayfa » Güncel » NİHAT ÖZTÜRK “VATANDAŞIN SAĞLIK PROBLEMİNİ ÇÖZMEDEN BİZE RAHAT YOK”

NİHAT ÖZTÜRK “VATANDAŞIN SAĞLIK PROBLEMİNİ ÇÖZMEDEN BİZE RAHAT YOK”

5 Ocak 2017 Tarihinde AK Parti Bodrum İlçe Teşkilatı’nda gerçekleştirilen bir basın toplantısıyla start alan Bodrum Devlet Hastanesi’nin hafriyat işleri tamamlanmak üzere.

Konacık, Beylikkırlar Mevkiinde inşaatı hızla ilerleyen Bodrum Devlet Hastanesi’nde incelemeler yapan AK Parti Muğla milletvekili Nihat Öztürk, Bodrum Devlet Hastanesi Başhekimi Oğuz Berkan Şahin ve Yüklenici firma yetkilisi Hakan Özsavran’la biraraya gelerek bilgi alışverişinde bulundu.

BU HASTANE YENİ NESİL TEKNOLOJİYLE HİZMET VERECEK

Bu hastane 2 yıl içerinde tamamlanacak diyen Öztürk, “Hastanemizin 27 bin metrekare kapalı alanı var. İhale bedeli de toplam 41,5 milyon lira. Bodrum’a bu çapta bir yatırımı getirmek için çok mücadele verdik. Yerel birçok gerekçe ile geciktirilen bu projeyi hızla tamamlayıp, dünyaya açılan en önemli pencerelerimizden biri olan Bodrum’da hizmete sokacağız. Bodrum Devlet Hastane inşaatı bizzat takip ettiğim, her geldiğimde uğrayıp, çalışmalar hakkında bilgi aldığım kıymetli bir proje benim için.” dedi.

Türkiye’nin her bölgesinde vatandaşının sağlık problemlerini çözmeden bize rahat yok diyen Öztürk, “Hastanemiz yeni nesil teknolojilerle donatılacak ve hizmet verecek.. Yatak sayısı, ameliyathaneleri ve poliklinik alanları ihtiyaç duyulduğunda kapasitesi attırılacak şekilde projelendirildi. İlçe Başkanımız Macit Gündoğdu ve ilçe teşkilatımızın sağlık komisyonu projenin yakın takipçisi ve destekçisidir.” Dedi.

YENİ DEVLET HASTANENİN ÖZELLİKLERİ

Yaklaşık 50 dönüm arazi içinde yer alacak Bodrum Devlet Hastanesinde; Banyo ve lavabosu bulunan tek ve iki kişilik odalar, yaklaşık 6 bin 200 metrekarelik oturma alanı, 48 poliklinik odası, 22 yataklı yoğun bakım odası, 5 ameliyathane bulunacak. 150 yatak kapasiteli hastane, deprem izolatörü içerisinde yer alacak.

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.