Anasayfa » Çevre » OTELCİLERDEN DE TEPKİ “GÖKOVA’YA TEK BİR ÇİVİ ÇAKILMASIN”

OTELCİLERDEN DE TEPKİ “GÖKOVA’YA TEK BİR ÇİVİ ÇAKILMASIN”

BODER Başkanı Halil Özyurt, “Biz değil otel, tek bir çivi bile çakılmasını istemiyoruz. Biz bu koyların emanetçisiyiz” dedi.

Gökova’daki koyların imara açılacağı haberine Bodrum Otelciler Derneği (BODER) Başkanı Halil Özyurt’tan tepki geldi. Gökova’nın imara açılıp otel yapılmasının kabul edilemeyeceğini ifade eden Özyurt, “Gökova, eşi bulunmaz bir doğa cennetidir. Tüm dünyanın sahip olmak istediği güzellikte koylara sahiptir, tüm dünya ibretle bakarken nasıl biz elimizdekinin kıymetini bilemeyiz, anlamak güç?” dedi.

8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal’ın yaz tatillerini geçirdiği Muğla Marmaris Okluk Koyu’ndaki Cumhurbaşkanlığı konutunun yıkılıp otel yapılıp yapılmayacağına dair net bilgilerinin olmadığını ifade eden Özyurt, “Biz değil otel, tek bir çivi bile çakılmasını istemiyoruz. Biz bu koyların emanetçisiyiz, çocuklarımıza, torunlarımıza, torunlarımızın çocuklarına bırakmak insanlık borcumuzdur” yorumunu yaptı.

Bodrum’daki sivil inisiyatifler ile bu konuda aynı cephede mücadele ettiklerini anlatan Özyurt, çevreye zarar verecek hiçbir yatırımı kabul etmeyeceklerinin de altını çizdi.

TurizmdeBuSabah

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.